به گزارش افکارنیوز،

به نقل از شبسترنیوزدر پی جاری شدن سومین سیل در برخی نقاط شهرستان شبستر و خصوصا شهر شندآباد ،نشست مدیریت بحران شهرستان شبستر با حضور آقاپورعلیشاهی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و مدیر عامل شرکت مخابرات آذربایجان شرقی در محل شهرداری شندآباد برگزار شد.

فرقانی مدیر عامل مخابرات استان در این نشست با بیان اینکه سه میلیارد ریال به تاسیسات مخابراتی شهر شندآباد خسارت وارد شده گفت: امیدواریم با همکاری شهرداری با تسریع در اجرای تاسیسات ساختمانی مخابرات و شرکت توسعه زیرساخت استان با نصب بموقع تجهیزات مخابراتی مشکل این واحد مرتفع گردد.

 مدیر عامل مخابرات استان با اشاره به ظرفیت پهنای باند اینترنت شهر شندآباد اظهار کرد: با توجه به استعلامات انجام شده پهنای باند شهر شندآباد از ۳۰ مگابیت بر ثانیه به ۴۲ مگابیت بر ثانیه افزایش می یابد.

حسین زاده مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز با اشاره به  خسارت وارده  به زیر ساخت های مخابراتی شندآباد از امضای تفاهم نامه ۳۰۰ سیصد میلیون تومانی مخابرات با مدیریت بحران شهرستان شبستر در این خصوص خبر داد .

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از خسارات سیل برای زیرساخت های مخابراتی ، این مبلغ برای جابجائی حوضچه های مسیر فیبر نوری در شندآباد هزینه می شود که عملیات آن تا چند روز آینده آغاز خواهد شد.

سخنرانی نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شبستر و بازدید از خسارات وارده به زیرساخت های مخابراتی شهر شندآباد از دیگر برنامه های نشست مدیریت بحران شهرستان شبستر بود .