به گزارش افکارنیوز،

حسین امامی در جمع خبرنگاران با تشریح چگونگی برگزاری نشست بین المللی راه ابریشم در این شهر اظهار داشت: تاکنون حضور نمایندگان 33 کشور در این نشست قطعی شده و این نشست در  چهار روز و به میزبانی ارومیه در هتل آنا برگزار می‌شود.

وی افزود: در این نشست جلسات مختلف کار‌شناسی برگزار شده و ارائه موضوعات مختلف فرهنگی، تجاری، گردشگری و سرمایه گذاری در قالب این جلسات می‌تواند برای شهر ارومیه و استان یک فرصت تلقی شود چراکه آثار مثبت و مفید زیادی برای این نشست هدفگذاری شده است.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی، نشست بین المللی جاده ابریشم در ارومیه را فرصتی مغتنم برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری استان دانست و گفت: با توسعه بخش توریسم جاده ابریشم، گردشگران بسیاری از آسیا و اروپا به کشورمان جذب می‌شوند.

وی تصریح کرد: باید از سوی کلیه دستگاه‌های دولتی و عمومی آذربایجان غربی تلاش بیشتری برای فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری در حوزه جاده ابریشم و در مسیرهای وی‍ژه استان انجام شود.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان غربی با تبیین اهمیت مسیر زمینی جاده ابریشم در آذربایجان غربی اظهار داشت: با سرمایه گذاری در زیرساخت‌ها و صنایع وابسته به آن، می‌توان این منطقه را بعنوان یک نماد سنتی گردشگری احیاء کرد.

وی گفت: برگزاری این نشست بین المللی چهار روزه که از سوم اردیبهشت ماه آغاز می‌شود از اهمیت زیادی برای جمهوری اسلامی ایران برخوردار است و با توجه به حضور 33 کشور باید طوری میزبانی شود که سزاوار شهر ارومیه و کشورمان باشد.