به گزارش افکارنیوز،

اواخر شب گذشته برخورد یکدستگاه وانت سایپا با عابر پیاده در تقاطع روستاهای فرخزاد و راهدانه نقده یک جوان 19 ساله را به کام مرگ برد.

محورهای مواصلاتی شهرستان نقده پیش از این حوادث خونین تری را تجربه کرده که اغلب حاصل برخورد خودروها بودند اما تا امروز "تدبیری" برای حمایت از جان عابرانی که باید عرض جاده را طی کنند نشده است.

احداث پل هوایی و یا زیرگذر در جاده نقده – محمدیار که روستاهای توپوز آباد، تازه قلعه، فرخزاد، راهدانه، کاروانسرا، شرف الدین و زندان مرکزی در آن است، ساکنان قابل توجهی دارد که روزانه عرض جاده را برای رسیدن به مقصد خود طی می کنند.

در تمام این مسیر فقط یک زیرگذر در روستای تازه قلعه احداث شده است.

در کنار مشکل نبودن پل هوایی و یا زیرگذر، مشکلاتی مثل سرعت زیاد رانندگان (بخاطر دو بانده بودن مسیر)، عدم توجه به جلو، نبود تابلوهای مشخص هشدار، توجه نکردن به نقص فنی خودرو و از طرفی هم رعایت نشدن حق تقدم در هنگام عبور از جاده از سوی عابران پیاده دست به دست هم میدهد تا مردم نقده هر چند وقت یکبار در عزای عزیزشان به سوگ بنشینند.

این احتمال هم وجود دارد که اگر ساکنان روستاهای نام برده شده برای احداث چند زیرگذر حاضر به مشارکت با اداره راه و شهرسازی شوند (با توجه به بودجه ضعیف این این اداره دولتی) این اداره اقداماتی برای استاندارد سازی عبور و مرور مردم در این جاده کند تا جلو ریخته شدن خون تعدادی دیگر در آینده گرفته شود.