به گزارش افکارنیوز،

چالدران کریم حسین‌زاده عصر امروز در بازدید از پروژه گازرسانی به روستاهای شهرستان چالدران اظهار داشت: عملیات گازرسانی به 6 روستای شهرستان چالدران در حال اجرا است.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی عملیات اجرایی در این روستاها، تصریح کرد: پروژه گازرسانی گازرسانی به این شش روستای چالدران از 20 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

فرماندار چالدران با تاکید بر تسریع در روند اجرای پروژه گازرسانی به روستاهای چالدران، خاطرنشان کرد: با اتمام فصل بارش باید شاهد تسریع در روند اجرای این پروژه‌ها باشیم.

این مسؤول با بیان اینکه گازرسانی به روستاهای شهرستان چالدران باید تا فصل زمستان به اتمام برسد، به وجود آب و هوای سرد حاکم بر این شهرستان و نیاز به سوخت مناسب در روستاها اشاره کرد.

حسین‌زاده با بیان اینکه استفاده از گاز طبیعی به جای سوختهای فسیلی و نقت می‌تواند از تخریب محیط زیست و آلودگی هوا جلوگیری کند، ادامه داد: استفاده از گاز طبیعی به عنوان سوخت، زمینه کاهش آلودگی هوا را نیز رفاه می‌آورد.

فرماندار چالدران با بیان اینکه لازم است نسبت به گازرسانی به واحدهای صنعتی نیز اهتمام جدی وجود داشته باشد، اعلام کرد: واحدهای صنعتی عمده مصرف کنندگان سوخت و آلوده کنندگان هوا هستند.