به گزارش افکارنیوز،

توجه به ترویج و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی علاوه بر اینکه به تقویت رویه خودکفایی کمک می کند از سویی حلال مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از رکود تورمی است.

اقتصاد مقاومتی یکی از رویکردهای مورد تأکید مقام معظم رهبری است که شرایط امروز کشور به آن نیاز جدی دارد،بانوی ارومیه ای در لبیک بهفرمان جهاد اقتصادی رهبر معظم انقلاب اسلامی وارد میدان شد و با تلاش و پشتکار خستگی ناپذیر توانسته در جهت اقتصاد مقاومتی گامی بلند بردارد.

 

 

تیار: لطفاخودتان را معرفی کنید؟

شهلا چگینی همسرجانباز و فرزند شهید قاسم چگینی 40 سال سن دارم دارای مدرک دیپلم تجربی هستم و سه فرزند دارم.

تیار: ایده تولید قارچ چگونه به ذهن شما رسید؟

با توجه به موقعیت اشتغال کشور ، استان و لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب و بخاطر اینکه بتوانم منبع درآمدی داشته باشم به فکر پرورش قارچ و فعالیت در زمینه اقتصاد مقاومتی افتادم .

تیار: لطفا در رابطه با تولیدات خود بیشتر توضیح دهید؟

در حال حاضر مشغول تولید قارچ صدفی هستیم پارسال تولید قارچ دکمه ای داشتیم.

تیار: در مورد نحوه فعالیت پرورش قارچ آنچه را که لازم می دانید بفرمایید.

انجام این کار بسیار آسان است و نحوه تولید کمپوست نیز بسیار راحت است و هر کسی می تواند اینکار را انجام دهد به شراط اینکه مکان مناسب برای این کار را داشته باشد.

تیار: با چه سرمایه ای این کار را شروع کردید؟ 

حدود دو سال است که پرورش قارچ را شروع کردم ابتدا خیلی به دنبال مکان مناسب گشتم تا اینکه به بسیج سازندگی سپاه مراجعه کردم و این مکان و وام را به من دادند.

 

تیار: چقدر وام گرفتید؟

  15 میلیون تومان از بسیج سازندگی و 20 میلیون تومان از کارآفرینی گرفتم که کل وام را برای مناسب سازی مکان و تهیه وسایل اولیه مصرف کردم چون این مکان که می بینید اصلا به این شکل نبود پناهگاهی بود متروکه و نامنظم.

تیار: درخواست شما از مسئولین؟

از مسئولین می خواهم که به اقتصاد مقاومتی زیاد بها دهند و مشکلی که درد همه تولید کنندگان است را حل کنند چون امکان تهیه کمپوست در ارومیه وجود ندارد هزینه حمل و نقل کمپوست از تهران علاوه بر هزینه بر بودن بعلت مسافت زیاد گاها کمپوستها خراب می شود.

تیار:سالن پرورش و محل تولید شما کجاست؟

پناهگاه واقع در چهار راه رسالت اول خیابان راهنمایی

تیار: آیا شغل دیگری هم دارید؟

خیر

تیار: چه توصیه ای برای جوانان ارومیه ای دارید؟

از تمام جوانان و کسانی که لیسانس و یا مدرک علمی دارند و احساس می کنند که باید در خانه بنشینند و منتظر کارهای رسمی و دولتی بمانند در خواست می کنم که به فکر کار آفرینی،اشتغال زایی و تولید در زمینه های مختلف باشند.

با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی و اشتغال کشور،تولید و خودکفایی در الویت اصلی کشور است که علاوه بر درآمد و سود دهی اجر معنوی هم خواهد داشت، چرا که زمینه برای اشتغال چند نفر دیگر هم فراهم خواهد شد.