به گزارش افکارنیوز،

به نقل از تیار، اقتصاد مقاومتی یعنی آن اقتصادی که در شرایط فشار، در شرایط تحریم، در شرایط دشمنی ها و خصومت های شدید می تواند تعیین کننده ی رشد و شکوفایی کشور باشد.

وظیفه‌ی هر کس است که به قدر وسعت و توان و به نوبه ی خود سعی کند کشور را مستحکم، غیر قابل نفوذ، غیر قابل تأثیر از سوی دشمن، حفظ کند این یکی از اقتضائات »اقتصاد مقاومتی» است در اقتصاد مقاومتی، یک رکن اساسی و مهم، مقاوم بودن اقتصاد است. اقتصاد باید مقاوم باشد؛ باید بتواند در مقابل آنچه که ممکن است در معرض توطئه‌ی دشمن قرار بگیرد، مقاومت کند.

 

گفت و گویی با این بانوی ارومیه ای ترتیب دادیم که در ادامه می آید.

تیار: ابتدا خودتان را برای مخاطبان تیار معرفی کنید؟

مدینه جعفرزاده ساکن روستای عربلوی بیشه ارومیه هستم.

تیار: چه شد که به فکر فعالیت اقتصادی افتادید؟

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و توصیه و تأکید فراوان رهبر معظم انقلاب به اقتصادی مقاومتی من هم با توجه به توانایی‌های خود در این زمینه پیش می‌روم و حدود 26 سال ست که همراه همسرم به هنر کنده کاری روی چوب مشغول هستم.

تیار: در مورد کاری که شروع کردید برایمان توضیح دهید آیا راضی هستید؟

بله- این کار را دوست دارم و مدت 26 سال است که با باور خواستن توانستن است، علی رغم نداشتن سرمایه مالی و کمبود امکانات دست بر زانوی خود گذاشته و کمر همت را بسته و با توکل به خدا و توجه به توانایی خود توانسته ام علاوه بر اینکه خود و فرزندانم را خودکفا کنم کسب و کار خانوادگی ایجاد کرده و سرمشقی برای افراد فامیل و اطرافیان هستم.

تیار: آیا تجربه این کار را داشتید؟ و آیا دوره ای در این زمینه گذرانده اید؟

خیر –این فعالیت را از همسرم فراگرفته ام و سالهاست که در کنار او به این فعالیت مشغولم.

تیار: اقتصاد مقاومتی از نظر شما یعنی چه؟

بانوی بسیجی حوزه حضرت فاطمه الزهرا(س) اقتصاد مقاومتی را باور توانمندی و استعدادها و اینکه یک انسان بطور خودجوش و بدون وابستگی به دیگران شغلی ایجاد کند و مایحتاج و درآمد خود راتامین کند که محتاج دیگران نباشد می داند و به جوانان تحصیل کرده ای که بدنبال شغل میز نشینی هستند توصیه می کند که با همت و کمی تلاش بیشتر می توانند شغلی با درآمد بالاتر بدون کارفرما و رئیس داشته باشند که به لحاظ روحی و روانی نیز آنها را تامین کند .

توجه به ترویج و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی  علاوه بر اینکه به تقویت رویه خودکفایی کمک میکند از سویی حلال مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از رکود تورمی است. از این رو باید از روشی تولید را توسعه و رونق داد که کمترین میزان وابستگی به نقدینگی را ایجاد و در سریع‌ترین زمان به بازدهی مطلوب برسد.

تیار: آیا توانسته اید برای افراد دیگری نیز در زمینه اقدام و عمل و اقتصاد مقاومتی انگیزه ایجاد کنید؟

بله بسیاری از افرادفامیل و بستگان علاقمند شده اند که این فعالیت هنری را که همراه با ذوق و علاقه است را فراگیرند چرا که آفرینش هنر نه تنها موجب خستگی انسان نمی شود بلکه رغبت او برای ادامه فعالیت را افزایش می دهد.