به گزارش افکارنیوز،

امیرعلی محمدی با اشاره به برگزاری جشنواره انگور در ارومیه اظهار داشت: در این باره امسال بیش از 250 غرفه از صنایع کشاورزی، صنایع دستی و غذایی و نیز گل و گیاه در حاشیه آن برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: براساس بازدیدی که با حضور اعضاء شورا و شهردار ارومیه از محل برگزاری جشنواره صورت گرفت، ظرفیت‌های لازم برای افزایش قابلیت‌های جدید نسبت به سال‌های گذشته مورد برررسی قرار گرفت.

محمدی با تاکید بر اینکه در این جشنواره انگیزه‌های کارآفرینی و افتخارات گذشته و حال شهر ارومیه و مردم ساکن در آن به جوانان و میهمانان با هدف شناسایی سنت‌های مردم برنامه‌ریزی شده است گفت: در این جشنواره پیشنهاداتی برای اجرای هر چه باشکوه‌تر آن از جمله با موضوع پرداختن به اقتصاد مقاومتی، دریاچه ارومیه، نحوه حل مشکل ترافیک و تراکم ناشی از رفتار مردم مورد بررسی قرار گرفت.

عضو شورای شهر ارومیه تصریح کرد: در این باره از جمله پیشنهادات بنده برای جانمایی پلان واقعی دریاچه ارومیه در مجاورت این جشنواره، به منظور شناسایی وضعیت گذشته و حال دریاچه به میهمانان داخلی و خارجی بوده که با اجرای چنین برنامه‌ای مظلومیت دریاچه ارومیه بیشتر نمایان شده و می‌توان از مردم و حتی خارجیان برای احیای دریاچه ارومیه مدد گرفت.

به گفته وی، در جشنواره انگور امسال، استفاده از ظرفیت‌های برداشت محصول انگور و مشتقات آن و معرفی انواع محصولات پساانگور، کاربردها و استفاده فزاینده آن در صنایع غذایی و سایر صنایع با هدف شناساندن توانمندی‌های صنایع تبدیلی کشاورزی و انعکاس اخبار و اطلاعات آن در سطوح عالی ملی و جهانی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خبری و رسانه‌ای استان و ارومیه پرداخته می‌شود.

محمدی اظهار داشت: برگزاری تورهای گردشگری در ارومیه و اقصی نقاط استان که قالب آن با بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود در شهر به صورت رایگان برنامه‌ریزی شده، از سایر برنامه‌های شهرداری ارومیه است.

وی بیان کرد: از سوی دیگر در چهارمین جشنواره انگور امسال، برگزاری برنامه‌های فرهنگی برای ارج نهادن به ارزش‌های والای معنوی شهدا و خانواده آنان نیز پیش‌بینی شده چون بی شک رنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها به غنای معنوی و فرهنگی جشنواره می‌افزاید.

سخنگوی شورای شهر ارومیه با اشاره به اینکه به منظور برندسازی و توسعه جشنواره انگور به عنوان الگوی برگزاری چنین جشنواره‌هایی در شهر ارومیه با تعدادی شبکه‌های تلوزیونی مانند شبکه مستند، جام جام، سحر و تهران عقد قرارداد شده است افزود: با این شبکه‌ها با هزینه مناسبی در راستای اطلاع‌رسانی برای برگزاری جشنواره پنجم انگور در سال آینده عقد قرارداد شده است.

محمدی تصریح کرد: در این رابطه تعداد 37 برنامه تلوزیونی با زمان‌های مشخص تدوین شده که امید است مورد استفاده مردم در ارومیه و گستره میهن ایران اسلامی قرار گیرد.

وی افزود: در اینجا لازم می‌دانم که از شبکه استانی نیز دعوت به عمل ‌آورده تا با در نظر گرفتن ویژگی‌های خاص ارومیه و استان دین خود را به مردم ادا کند، اگر چه انتظار مسئولان و مردم ارومیه و استان این است که این جشنواره با مشارکت فعال سازمان صدا و سیما انجام گرفته که قطعا چینن موضوعی با حضور موثر اصحاب رسانه از جمله صدا و سیما محقق می‌شود.