به گزارش افکارنیوز،

عین‌الله شریف‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با اشاره به برخی مشکلات مردم منطقه آزاد ماکو در حوزه بهداشت و درمان اظهار داشت: بدلیل وسعت و گستردگی منطقه، ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به صورت شبانه روزی توسط درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی منطقه آزاد ماکو از مطالبات مهم شهروندان از مسئولان مربوطه است.

نماینده مردم ماکو٬ چالدران٬ شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وضعیت مراکز بهداشتی درمانی بازرگان هم از نظر سخت افزاری و هم از نظر نرم افزاری نابسامان است و حتی بسیاری از دهستان‌ها و بخش‌ها از این نظر نسبت به بازرگان از وضعیت خوبی برخوردار هستند.

وی گفت: با توجه به اینکه شهرستان‌های ماکو و چالدران از نظر جغرافیایی در ارتفاعات واقع شده اند ضرورت دارد که مراکز بهداشتی درمانی آنها به آمبولانس‌های شاسی بلند مجهز باشد و در این ارتباط مذاکراتی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی صورت گرفته و برای ایجاد این امکانات قول مساعد گرفته شده است.

شریف پور خاطر نشان کرد: در بیمارستان‌های ماکو با مشکل کمبود متخصص و جراح مواجه بودیم که در این باره نیز دانشگاه علوم پزشکی استان مصمم به جبران کمبودهاست.

نماینده مردم ماکو٬ چالدران٬ شوط و پلدشت در مجلس شورای اسلامی تامین زیرساختهای مهمی چون جاده را از ارکان مهم توسعه منطقه آزاد ماکو خواند و بیان کرد: متاسفانه به علت مرزی بودن شهرستان ماکو و دیگر شهرهای منطقه، این خطه از کشور چندان مورد توجه قرار نگرفته و حتی از نظر راه در بدترین شریط قرار دارد به طوری که چالدران در میان 17 شهرستان آذربایجان غربی از منظر جاده‌ای در ردیف آخر قرار گرفته است.

وی افزود: راه نقش اساسی در بهداشت و درمان و دیگر شاخص های توسعه دارد بنابراین از دولت می‌خواهیم با رسیدگی به وضعیت راه‌های منطقه آزاد ماکو و چالدران زمینه ایجاد امکانات بهداشتی درمانی مطلوب را در این شهرستانها فراهم سازد.