به گزارش افکارنیوز،
داریوش نصر با اشاره به چگونگی روند ساخت راه آهن آذربایجان غربی گفت: رویدادهای مثبتی برای تسریع در اتمام ساخت راه آهن مراغه – ارومیه از جمله واگذاری قطعه پنج ب به پیمار فعال و بومی و اتمام ساخت ایستگاه راه آهن نقده رخ داده است.

داریوش نصر با اعلام اینکه مراحل ساخت ایستگاه راه آهن نقده به اتمام رسیده ، گفت: کارهای نهایی خط ریلی شهرهای مهاباد تا نقده به طول ۲۴ کیلومتر رو به اتمام است.

نصر با اشاره به سفر وزیر راه و شهرسازی به استان و بازدید از مراحل اجرای طرح ملی ساخت راه آهن مراغه – ارومیه در ماههای گذشته، تصریح کرد: یک تیم کارشناسی و تخصصی پس از سفر مقام عالی وزارت راه و شهرسازی جهت حل و فصل و پیگیری مشکلات این طرح تشکیل شد و باعث شد عملیات ساخت در تمامی قطعات باقی مانده پروژه ملی احداث راه آهن مراغه – ارومیه فعال شود.

وی ادامه داد: براساس تلاش و پیگیری مدیریت کلان استان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و تیم راه و شهرسازی برنامه ریزی شده است در صورت تامین منابع مالی عملیات زیرسازی تا پایان امسال و عملیات ریل گذاری این طرح در سال آینده تکمیل شود

مدیرکل راه و شهرسازی استان، محدودیت منابع مالی پروژه های عمرانی و هزینه بر بودن ساخت راه آهن مراغه- ارومیه به دلیل موقعیت کوهستانی استان را ازمهمترین دلایل کندی این طرح برشمرد.

ساخت راه آهن مراغه- ارومیه به طول ۱۸۴ کیلومتر با هدف اتصال آذربایجان غربی به شبکه سراسری راه آهن کشور اجرا شده است. فاز اول طرح ملی احداث راه آهن مراغه- ارومیه تا ایستگاه میاندوآب به طول ۴۸ کیلومتر و فاز دوم این طرح، خط ریلی میاندوآب- مهاباد به طول ۳۶ کیلومتر در سالهای گذشته به بهره برداری رسیده است.