به گزارش افکارنیوز،

عباس حسنخانی ، دریاچه ارومیه صندوق نیست که با ریختن آب داخل آن زود احیا شود باید برای احیای دریاچه ارومیه برنامه تعریف کرد، البته ما مدعی این نیستیم که برنامه احیای دریاچه ارومیه بدون ایراد است اما بنده از همه صاحب نظران سیاسی و جناحی سؤال دارم آیا نوع و میزان اقدامات و عملکرد این دولت با دولت‌های گذشته قابل قیاس است؟

حسنخانی اظهار داشت: مشکلات دریاچه ارومیه از سال 80 آغاز شد اما دولتی که عملاً وارد احیای آن شده دولت یازدهم است موضوع احیای دریاچه ارومیه موضوعی فنی و تخصصی است نه امنیتی بنابراین دولت یازدهم دریاچه ارومیه را از یک موضوع امنیتی شده به یک موضوع کاملاً تخصصی زیست محیطی و اجتماعی سوق داد.

کسی به خاطر دریاچه ارومیه در زندان نیست

فرماندار ارومیه گفت: بعید می‌دانم که اکنون کسی به خاطر دریاچه ارومیه در زندان باشد مگر اینکه به بهانه دریاچه ارومیه به اموال عمومی تعرض کرده باشد و علت در بند بودنش به این سبب باشد.

وی افزود: فرمانداری ارومیه در مراکز مختلف و دهستانها در رابطه با موضوعات فرهنگی و اجتماعی برنامه دارد در بسیاری از موارد مداخلات فرمانداری در رابطه با دریاچه ارومیه با مردم موردی است، هر هزینه‌ای که برای دریاچه ارومیه صرف می‌شود سرمایه گذاری است.

حسنخانی تصریح کرد: وضعیت کنونی کشاورزی در حوزه مصرف آب اصلاً رضایت بخش نیست و از طرفی کیفیت محصولات نیز قابل عرضه در بازارهای بین المللی نیست بنابراین طرح‌هایی در دولت در دست بررسی است تا قوانینی مصوب شود که بر اساس آن با هدر دهندگان آب برخورد قانونی شود