به گزارش افکارنیوز،

‌حسن کوره‌بلاغی ظهر امروز در سمینار پدافند سایبری در جمع کارشناسان فناوری اطلاعات و حراست دستگاه‌های اجرایی آذربایجان‌غربی با اشاره به اهمیت هوشمندی در فضای سایبری اظهار داشت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب اهمیت فضای سایبری به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است و نباید آن را فقط تهدید دانست بلکه باید با هوشمندی از فرصت‌های آن استفاده کرد و پلیس فتا نیز در همین راستا با هدف دفع خطرات و جذب فرصت‌ها شکل گرفته است.

وی با بیان تغییر ماهیتی جرائم رایانه‌ای در چند سال اخیر گفت: در سال 89 در آذربایجان‌غربی 13 مورد پرونده رایانه‌ای بود و در آن موقع بیشتر جرائم رایانه‌ای اقتصادی شامل برداشت‌های غیر مجاز یا کلاهبرداری رایانه‌ای می‌شد اما هم اکنون جرائم اخلاقی از دیگر زمینه‌ها پیشی گرفته است.

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌غربی با انتقاد از کاهش سن استفاده از فضای مجازی بیان کرد: امروز برخی خانواده‌ها به اینکه فرزند خردسالشان قادر به استفاده از اینترنت گوشی است افتخار می‌کنند اما غافل از اینند این مسئله یک زنگ خطر محسوب می‌شود.

وی افزود: پلیس فتا قبلاً نگران روابط آزادانه و بی‌قید و شرط دختران و پسران جوان و مجرد در فضای مجازی بود اما حالا این نگرانی به سطح زوجین انتقال یافته است.

کوره بلاغی با اشاره به مخاطرات وضعیت محیط خصوصی زوجین در فضای مجازی گفت: هیچ دلیلی وجود ندارد که زن و شوهر در فضای مجازی برای خود محیط خصوصی و شخصی مطرح کنند که بر حسب تجربه بعد از شکایت طرفین و حکم دستگاه قضایی به پلیس فتا و بازیابی اطلاعات پاک شده مطالبی که به بیرون درز می‌کند دیگر امکان زندگی مشترک را به کلی از بین برده و منجر به طلاق می‌شود.

وی اظهار داشت: افرادی که به دلیل بی‌هدفی به فضای مجازی روی می‌آورند به چیزی دست نمی‌یابند چون همه چیز در دنیای حقیقی وجود دارد.

رئیس پلیس فتای آذربایجان‌غربی با بیان برخی تهدیدات سایبری تصریح کرد: افزایش خیانت و شکستن عهد و میثاق زندگی، رواج بی‌وفایی و عادی سازی روابط نامشروع، اعتیاد به مسائل جنسی، سوء ظن همسران نسبت به هم، ورود بی‌اجازه به حریم خصوصی دیگران و تغییر ذائقه همسران از مهمترین تاثیرات سوء فضای مجازی است