به گزارش افکارنیوز،

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آخرین مهلت ثبت نام در رشته های بدون کنکور گفت: ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در مرحله پذیرش سراسری مهر ۱۳۹۹  از ۵ مرداد آغاز شده  و ساعت  ۲۴ امروز (دوشنبه، ۱۴ مهر) به پایان می‌رسد. 

او ادامه داد: ظرفیت پذیرش در این دوره‌ها در مجموعه تمامی دوره‌های روزانه، شبانه، مجازی، غیرانتفاعی و دانشگاه پیام نور ۳۹۴ هزار و ۲۳۳ نفر است که از این تعداد ۲۲ هزار و ۳۳۳ نفر ظرفیت معادل ۵ درصد به دوره روزانه و ۳۷۱ هزار و ۹۰۰ نفر ظرفیت، به دوره‌های شهریه پرداز اختصاص دارد.

زرین آمیزی اضافه کرد: بر اساس آخرین اطلاعات ۲۴۲ هزار و ۱۹۹ نفر تاکنون در پذیرش دانشگاه ها بر اساس سوابق تحصیلی ثبت نام کرده اند. 

مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش بیان کرد: گزینش دانشجو در این مرحله صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) است و کلیه متقاضیان (دیپلمه‌های نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶) نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی، نظام قدیم چهارساله دبیرستان و همچنین دیپلمه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش نظام قدیم هنرستان که دارای مدرک پیش دانشگاهی و یا کاردانی هستند) باید معدل کل و یا معدل کتبی خود را به صورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج کنند.

شرایط شرکت دانشجویان روزانه سراسری ۹۸

تبصره: دانشجویانی که در دوره روزانه سراسری سال ۱۳۹۸ (با آزمون و بدون آزمون) پذیرفته شده اند، به شرط انصراف قطعی تا تاریخ ۳۱ مرداد ۹۹  می‌توانستند در این مرحله متقاضی رشته‌های تحصیلی دوره‌های غیر روزانه (نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، پیام نور، غیرانتفاعی، پردیس خودگردان و مجازی) باشند.

دانشجویان دوره‌های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا بین الملل دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی‌کنند، می‌توانند بدون انصراف تحصیلی در این مرحله ثبت نام کنند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبلی خود انصراف قطعی داده و گواهی مربوط را به موسسه آموزش عالی ذی‌ربط ارائه کنند. لازم به توضیح است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.

دانشجویان دوره‌های غیر روزانه فوق که از معافیت تحصیلی استفاده می‌کنند، در این مرحله برای ثبت نام و انتخاب رشته لازم است شرایط مندرج در مقررات وظیفه عمومی را داشته باشند.

هزینه ثبت نام

با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام در این روش بصورت اینترنتی انجام می‌شود، لازم است داوطلبان به وسیله کارت‌های بانکی عضو شبکه شتاب (که پرداخت الکترونیکی آن‌ها فعال است) با مراجعه به سایت سازمان و پرداخت مبلغ ۳۷ هزار تومان به عنوان وجه ثبت نام شرکت در آزمون، نسبت به خرید سریال ثبت نام اقدام کنند.