به گزارش افکارنیوز،

مرتضی رحمان زاده شهردار منطقه ۱۳ تهران با بیان اینکه پل‌های عابرپیاده در سطح منطقه و شهر تهران بر اساس دستورالعملی که ابلاغ شده نباید سقف داشته باشند، گفت: این اتفاق به دلیل جلوگیری از تجمع معتادان و کارتن خواب‌ها بر روی پل‌های عابر پیاده است.

وی ادامه داد: همزمان با بارش باران و برف و به منظور جلوگیری از تجمع آب بر روی پل‌های عابر پیاده و خودداری از بروز مشکلات برای شهروندان اقدامات لازم در این رابطه را انجام خواهیم داد، اما نمی‌توان برای آن‌ها سقف یا سایه بانی ایجاد کرد.

شهردار منطقه ۱۳ تهران تصریح کرد: طبق دستورالعمل‌های صادره از سوی شهرداری تهران در زمان‌های بحران و بارش برف از خودرو‌های مکانیزه، کامیون و لودر استفاده می‌کنیم و تمام اقلام مورد نیازی که از سال گذشته تهیه شده در انبار‌ها موجود هستند و اگر کالایی نیاز باشد تا قبل از آبان ماه خریداری و تحویل خدمات شهری می‌شود.

وی با بیان اینکه ما در سال جاری و در فصل بارش مسأله آبگرفتگی معابر را نخواهیم داشت، گفت: به جرأت می‌توان گفت که منطقه ۱۳ رتبه یک در این زمینه را دارد و در خیابان‌ها آبگرفتگی رخ نمی‌دهد و این هم به دلیل موقعیت جغرافیایی این منطقه و لایروبی‌ها و کانال‌هایی است که در این منطقه وجود دارند و در سال گذشته یک بار این اتفاق رخ داد که آن هم به دلیل اشتباه منطقه همجوار بود.

رحمان زاده با بیان اینکه برخی شهروندان زباله‌ها را به داخل جوی‌های آب می‌ریزند، گفت: با اینکه این موضوع از سوی برخی شهروندان رعایت نمی‌شود، اما نیروهای شهرداری به صورت مداوم بحث بررسی جوی‌ها و نهر‌ها را انجام می‌دهند تا در مواقع بارندگی مشکلی رخ ندهد.