به گزارش افکارنیوز،

علی امام درباره کمک به تولید کنندگان داخلی با هدف افزایش سهم تولید ملی تجهیزات مترو اظهارداشت:

تلاش برای انعقاد تفاهم‌نامه با مراکز مورد تایید وزارت صمت و سازمان ملی استاندارد جهت دریافت گواهینامه استاندارد برای برخی تجهیزات ساخت داخل انجام گرفته و روزانه میلیون‌ها شهروند از طریق خطوط مترو جابجا می‌شوند لذا ایمنی و استانداردبودن تجهیزات ساخت داخل، شرط اصلی همکاری با سازندگان و تامین کنندگان تجهیزات داخلی است.

وی افزود: با توجه به اینکه اخذ استاندارد تجهیزات مترو از مراکز صدور گواهینامه خارج از کشور هزینه های زیادی به همراه دارد و با توجه به شرایط تحریم، همکاری با کشورهای خارجی در این خصوص با موانعی مواجه است لذا شرکت مترو تلاش می‌کند با همکاری وزارت صمت و سازمان ملی استاندارد، زیرساخت‌های لازم برای صدور گواهینامه استاندارد توسط مراجع ذی صلاح داخلی را ایجاد کند.

مدیر عامل شرکت مترو با اشاره به اینکه سال جاری توسط مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده است، گفت: در همین راستا برنامه‌ریزی لازم جهت تقویت سازندگان داخلی تجهیزات مترو به عمل آمده تا با استفاده از ظرفیت‌های موجود بتوان تجهیزات مورد نیاز را تامین و وابستگی به خارج از کشور را کاهش داد.

امام در پایان اظهار کرد: همچنین کتابچه‌ای به نام «مشخصات فنی تجهیزات مترو» با هدف ارتقاءکیفی و کمی تجهیزات ساخت داخل در حال تدوین است تا به تقویت توان فنی سازندگان و تولیدکنندگان داخلی تجهیزات مترو کمک کنند.