به گزارش افکارنیوز،

نصراله آبادیان درباره شناسنامه‌دار شدن درختان خیابان ولیعصر اظهارداشت: چنارهای خیابان ولی عصر (عج) در سال 1318 کاشته شده‌اند و از سوی مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز این منطقه شناسایی درختان کهنسال و شناسنامه دار کردن آن‌ها به منظور مراقبت، حفظ و جلوگیری از زوال درختان انجام شده است.

وی با اشاره به این که 2635درخت چنار در خیابان ولی عصر (عج) وجود دارند، افزود: 106درخت کهنسال در این محور  شناسایی شده که سن آن ها بین 39 تا 82 سال است و تحت پایش و کنترل دائمی هستند.

شهردار منطقه ۱۱ تهران وجود درختان کهنسال در بخش مرکزی شهر تهران را میراث طبیعی این منطقه عنوان کرد و ادامه داد: چنار 82 ساله با بن 520، ارتفاع 8 متر، محیط تاج بیش از 25 متر در ضلع شرق خیابان ولی عصر(عج)  قبل از میدان منیریه به شماره پلاک شناسایی 737 قرار دارد.

شهردار منطقه 11 تهران همچنین در باره شناسایی درختان کهنسال معابر و بوستان‌های سطح محدوده نیز گفت: در خیابان‌های ولی عصر(عج)، وحدت اسلامی، شیخ بهایی، میردادمادی و شهریار درختان نارون با قدمت بین 42تا 50 سال شناسایی شده‌اند که برای آن ها نیز شناسنامه و پرونده گیاه‌پزشکی تشکیل شده است.

به گفته آبادیان تمامی درختان کهنسال به صورت مستمر پایش می‌شوند و محلول پاشی و رسیدگی به درختان مبتنی بر دانش گیاه‌پزشکی برای جلوگیری از زوال درختان توسط مرکز تحقیقات آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه 11 در حال انجام است.