به گزارش افکارنیوز،

علی شیرکائی رئیس صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر با اعلام خبر خوش به مناسبت روز روستا، اظهار کرد: به مناسبت روز روستا خبر خوشی برای روستاییان داریم؛ در طرحی که با همکاری دولت، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و سازمان برنامه و بودجه تدوین شده است، یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از روستاییانی که تحت هیچ پوشش بیمه‌ای نبوده‌اند، تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار گرفته‌اند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر  با اشاره به اینکه هرچقدر پوشش بیمه‌ای در کل جامعه به ویژه در روستاییان عشایر توسعه دهیم اقدام موثری خواهد بود، گفت: در حال حاضر شاهد مهاجرت معکوس از شهر به روستا هستیم، زمانی که این اقدام در حال شکل‌گیری است نشان از این دارد که ما باید حمایت‌های اجتماعی را بیشتر کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از حلقه‌های حمایتی که امید به آینده زندگی در روستا را زیاد می‌کند، پوشش بیمه‌های اجتماعی است، افزود: امیدواریم با توسعه بیشتر بیمه‌های اجتماعی، روستا‌های پایدارتری داشته باشیم.

شیرکانی درباره افزایش سن بازنشستگی در صندوق بیمه روستاییان و عشایر، گفت: سن بازنشستگی در صندوق بیمه روستاییان و عشایر تغییر نمی‌کند، بر اساس آخرین آماری که داریم با توجه به این که صندوق بیمه روستاییان و عشایر بیمه سالمندی است، افراد با ۶۵ سال سن و ۱۵ سال سابقه حق بیمه می‌توانند بازنشسته شوند.

رئیس صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر خاطرنشان کرد: اگر قانون درباره سن بازنشستگی تغییر کند، سن بازنشستگی در صندوق بیمه روستاییان و عشایر نیز تغییر پیدا خواهد کرد ولی در غیر این صورت سن بازنشستگی در صندوق روستاییان و عشایر همان ۶۵ سال است.