به گزارش افکارنیوز،

فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی آزمون فنی و حرفه ای «کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۹۹» و «کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی» امروز در سایت سازمان سنجش اعلام می شود و داوطلبان برای اطلاع از نتیجه خود می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

سخنگوی سازمان سنجش  افزود: در رشته‌های با آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته  فنی و حرفه ای سال ۱۳۹۹ از مجموع ۴۶ هزار و ۶۹۷ نفر داوطلب، تعداد ۴۰ هزار و ۴۱۱ نفر در رشته‌های با آزمون ثبت نام کردند. از این تعداد ۳۴ هزار و ۸۰۷ نفر کارت ورود به جلسه  را دریافت کردند.

او بیان کرد: در رشته‌های باآزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی نیز تعداد ۹۱ هزار و ۸۷ نفر ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۸۲ هزار و ۵۰ نفر کارت ورود به جلسه را دریافت کردند.

سخنگوی سازمان سنجش گفت: آزمون مقطع کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال ۱۳۹۹ روز جمعه ۱۴ شهریور در ۱۶۶ شهرستان برگزار شد.

به گفته مدیر کل روابط عمومی سازمان سنجش ، آزمون کاردانی به کارشناسی فنی و حرفه ای برای ۱۶ کدرشته امتحانی تکنولوژی اتاق عمل، بهداشت عمومی، تکنولوژی پرتوشناسی، علوم آزمایشگاهی، مامایی، هوشبری، فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی، برق، کامپیوتر، معماری، مکانیک، مهندسی اجرایی عمران، علوم ورزشی، حسابداری، تکنولوژی و طراحی دوخت و هنر‌های تجسمی برگزار شد.

زرین آمیزی گفت: ظرفیت پذیرش در کاردانی نظام جدید فنی و حرفه‌ای سال ۹۹، ۲۵۳ هزار و ۴۸۵ نفر است که از این تعداد ۱۵۱ هزار و ۸۲۹ به رشته‌های با آزمون و تعداد ۱۰۱ هزار و ۶۵۶ نفر به رشته‌های بدون آزمون اختصاص دارد.

او اضافه کرد: داوطلبان می توانند بر اساس شماره پرونده و مشخصات فردی و  در شیوه ای دیگر بر اساس شماره داوطلبی و مشخصات فردی اقدام به مشاهده نتایج خود کنند.