به گزارش افکارنیوز،

پنج شنبه در سواحل دریای خزر، استان های گلستان، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، البرز، شمال سمنان  و در برخی مناطق اردبیل، آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، کردستان، همدان، مرکزی، قم و مناطق شمالی خراسان رضوی افزایش ابر، بارش باران گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ خواهد داد.

جمعه در سواحل دریای خزر، دامنه های جنوب البرز در استان های قزوین، البرز، تهران و سمنان، همدان، مرکزی، قم، دامنه های زاگرس مرکزی در لرستان، شرق کرمانشاه، چهار محال و بختیاری و اصفهان بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

در مناطق شمال شرق، شرق و بخش هایی از مرکز کشور بارش پراکنده همراه با وزش باد شدید گاهی با گرد و خاک رخ می دهد. شایان ذکر است که طی این مدت در ارتفاعات البرز و زاگرس بارش به صورت برف خواهد بود.

از روز شنبه تا اواسط هفته در شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید همراه با گرد و خاک پیش بینی می‌شود. در سایر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف و آرام است. همچنین طی روز‌های جمعه و شنبه در شمال و شرق و شرق کاهش محسوس دما بین ۸ تا ۱۰ درجه، در دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌های مرکزی، شمال شرق و شرق کشور از روز یکشنبه تا اواسط هفته پیش بینی می‌شود.

دریای خزر روزهای پنجشنبه و جمعه و خلیج فارس از اواخر وقت پنجشنبه تا اواسط روز شنبه به سبب وزش باد شدید، مواج و متلاطم شدن خواهد بود.