به گزارش افکارنیوز،

رضا رجب زاده شهردار منطقه 21 تهران درباره تفکیک زباله با استفاده از هوش مصنوعی در جنوب پایتخت اظهارداشت: موضوع  هوشمند سازی شهر تهران جزو اولویت های مدیریت شهری فعلی است و دارای جایگاه و اهمیت ویژه ای بوده و بستر تخلفات سازماندهی شده را هم از بین می برود. 

وی به اقدامات منطقه21 در حوزه هوشمند سازی اشاره کرد و گفت: برای اولین بار در شهر تهران زباله خشک که هم اکنون به صورت دستی تفکیک می شود، با استفاده از هوش مصنوعی و توسط ربات انجام خواهد شد. 

شهردار منطقه 21 افزود: هم اکنون، مجوز و اعتبار لازم برای ساخت این ربات از سازمان فناوری اطلاعات دریافت شده و ربات هوشمند تفکیک زباله، توسط یک مجموعه دانش بنیان در حال آماده سازی است و تا پایان سال استفاده از آن در منطقه21 عملیاتی می شود.

وی از اقدام دیگر منطقه در حوزه هوشمند سازی خبر داد و گفت: در حال حاضر، مخازن زباله با بکارگیری هوشمند سازی و استفاده از آب گرم شست وشو می شوند.  

رجب زاده با اشاره به ویروس کرونا و اهمیت و ضرورت تسریع در روند هوشمند سازی اشاره کرد و افزود: کرونا علیرغم تهدیدهایی که به وجود آورد باعث شده در حوزه هوش مصنوعی پیشرفت فوق العاده ای داشته باشیم و تسریع در این روند را اولویت بدانیم.