به گزارش افکارنیوز،

منصور درجاتی مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به برگزاری جلسه ستاد ملی بحران در روز گذشته (شنبه نوزدهم مهر ماه) گفت: در دو سال گذشته یک غافلگیری فصلی ایجاد شد که می‌طلبید این جلسه درباره‌ تمهیدات لازم دستگاه‌ها برای فصل بارش و سرما، گزارش آمادگی و همچنین کمبود‌های موجود در آن‌ها برگزار شود.

وی افزود: این جلسه با اهداف ملی برگزار شد که وزارت نیرو، راه و شهرسازی، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، اورژانس کشور، شهرداری تهران و دستگاه‌های دیگر در آن حضور داشتند. طبق اعلام سازمان هواشناسی حجم بارش‌های امسال کمتر از سال گذشته خواهد بود، اما دستگاه‌های مختلف و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری ‌ها آمار‌های خوبی از آمادگی‌ها ارائه کردند.

درجاتی ادامه داد: شهرداری تهران برنامه‌ مدونی برای بارش‌های سال جاری دارد که چندی پیش نیز در همین رابطه جلسه‌ای با معاونت خدمات شهری شهرداری تهران داشتیم. بخشنامه‌‌ای سراسری هم از طرف شهردار تهران به مناطق ۲۲ گانه پایتخت صادر شده که در زمان بارش برف و باران چه دستورالعمل‌هایی را باید انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران با بیان اینکه نشست امروز یک نشست فصلی بود، تصریح کرد: در این جلسه آمادگی و اقلام ذخیره شده بررسی شد تا در فصل بارندگی و سرما در صورت بروز بحران‌هایی مثل زلزله آمادگی لازم در بین دستگاه‌ها وجود داشته باشد.

درجاتی تصریح کرد: این آمادگی در حد توان استان تهران به وجود آمده و اگر قرار بر افزایش آن باشد، نیاز به بودجه و اعتبار بیشتری است. همچنین برای اسکان موقت در زمان بحران و بلایای طبیعی، جمعیت هلال احمر دو شهر در سایه برای استان تهران پیشنهاد شده که در محدوده‌ فیروزکوه و ورامین قرار دارند.