به گزارش افکارنیوز،

کاوه حاجی علی اکبری، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران درباره اجرای پروژه توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی کارآفرینان محلی در منطقه 12 اظهارداشت:اجرای پروژه های توسعه اجتماع محور (پروژه های تام) در محلات دارای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری در حال شکل گیری است.

وی عنوان کرد: با توجه به حضور زنان سرپرست خانوار در سطح محله های آبشار، ایران و دروازه شمیران، توانمندسازی و تشکیل نهادی برای رشد و ارتقاء توانایی آنها در راستای رسیدن به استقلال مالی و جایگاه اجتماعی اهمیت بسیار بالایی دارد. 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تصریح کرد: در همین راستا دفتر توسعه محله های آبشار، ایران و دروازه شمیران واقع در منطقه 12، با ایجاد شبکه ای منسجم میان سازمان رفاه، خدمات و مشارکت های اجتماعی، گروه های محلی و استفاده از ظرفیت های سمن های موجود، اقدام به ارائه مشاوره های تخصصی و تدوین الگویی مناسب در جهت ارتقاء توانایی های زنان سرپرست خانوار در این محلات کرده است. 

علی اکبری با اعلام این که کارگروهی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار و افراد کم توان تشکیل شده و مشارکت عملی نهادهای متولی در این زمینه جلب شده است، از برگزاری کارگاه های روانشناسی - اجتماعی بر اساس نیاز های زنان سرپرست خانوار خبر داد.

وی اعلام کرد: در حال حاضر چهار بوم کسب و کار به منظور توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی کارآفرینان محلی در محله های آبشار، ایران و دروازه شمیران تشکیل شده که سه  بوم آن در زمینه تولید و فروش فعال است. 

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران هدف اصلی این پروژه را ارتقاء حس تعلق و مشارکت پذیری زنان کارآفرین محلی در اجتماع عنوان کرد و گفت: طراحی نرم افزار فروش آنلاین محصولات مشاغل خانگی، برقراری ارتباط بین کانون زنان شاغل و نهادهایی با قابلیت عرضه (نظیر مترو)، آموزش شیوه های نوین و به صرفه تولید و فراهم سازی فضای موقت یا دائم برای عرضه محصولات از جمله اقداماتی است که به همت دفتر توسعه محله ای مستقر در این محلات در حال اجراست.