به گزارش افکارنیوز،

مرحله نهایی بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در سال ۱۳۹۹ روز جمعه ۲۵ مهر در دانشگاه‌های واقع در مراکز مناطق ده‌گانه کشور شامل؛ پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه مازندران- بابلسر، دانشگاه تبریز، دانشگاه بوعلی سینا- همدان، دانشگاه رازی- کرمانشاه، دانشگاه اصفهان، دانشگاه شیراز، دانشگاه شهید باهنر- کرمان، دانشگاه فردوسی- مشهد و دانشگاه شهیدچمران- اهواز، برگزار می‌شود.

برنامه زمان‌بندی آزمون‌ها در سایت واحد المپیاد به آدرس Olympiad.sanjesh.org قابل دریافت است.

کارت ورود به جلسه آزمون‌های المپیاد علمی دانشجویی از فردا، سه‌شنبه ۲۲ مهر لغایت پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور فقط برای منتخبان شرکت در مرحله نهایی المپیاد که شهر محل آزمون خود را انتخاب کرده‌اند، قابل دریافت است.

با توجه به شیوع بیماری کرونا، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی الزامی است و به منظور پیشگیری از بیماری، امکان واگذاری خوابگاه به دانشجویان و نمایندگان دانشگاه‌ها وجود ندارد.

 پوشاندن بینی و دهان با ماسک در قبل، حین و بعد از آزمون در محیط دانشگاه الزامی است.

ناهار و میان وعده با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بین دانشجویان توزیع می شود.

همراهان دانشجو همانند پدر، مادر، همسر و.. اجازه ورود به داخل دانشگاه را نخواهند داشت و امکاناتی برای پذیرایی و اسکان آن‌ها وجود ندارد.

استفاده از ماشین حساب‌های قابل برنامه ریزی در این المپیاد ممنوع است و دانشجویان می‌توانند از ماشین حساب ساده استفاده کنند به جز المپیاد رشته روانشناسی که استفاده از ماشین حساب ممنوع است.

به همراه داشتن قرآن مجید و کتاب قانون در جلسات آزمون‌های المپیاد الهیات و معارف اسلامی و حقوق ممنوع است.

 با توجه به برگزاری مرحله نهایی المپیاد در دانشگاه‌های واقع در مراکز مناطق ده‌گانه کشور، دانشجویان معرفی شده باید از روز یکشنبه ۶ مهر لغایت روز سه‌شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ به قسمت "تکمیل اطلاعات ثبت نامی" مراجعه کرده و شهر محل آزمون خود را با دقت انتخاب و تائید کنند. برای دانشجویانی که نسبت به انتخاب شهر محل آزمون خود در بازه زمانی تعیین شده اقدام نکنند کارت ورود به جلسه آزمون صادر نخواهد شد و امکان شرکت در المپیاد را نخواهند داشت.

دانشجویان معرفی شده به مرحله نهایی المپیاد رشته‌های شیمی، مهندسی شیمی، زیست‌شناسی، مهندسی کشاورزی، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و متالورژی می‌توانند به جای شرکت در المپیاد رشته اصلی خود در المپیاد سلول‌های بنیادی و مهندسی بافت شرکت کنند. این داوطلبان باید در زمان تعیین شهر محل آزمون، رشته مورد نظر المپیاد خود را نیز انتخاب کنند.

همراه داشتن کارت ملی و کارت ورود به جلسه آزمون برای شرکت در المپیاد الزامی است.

 آزمون‌ها به صورت تشریحی فقط در روز جمعه  ۲۵ مهر  ۹۹ از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ بعدازظهر برگزار می‌شود.

باتوجه به شیوع ویروس کرونا و تبعات آن برای کشور و به تبع آن نظام آموزش عالی، دستورالعمل‌های بهداشتی با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، برای اجرا به دانشگاه‌های مجری ابلاغ شده است. خواهشمند است داوطلبان نیز با همکاری و رعایت بهداشت فردی، حفظ فاصله فیزیکی و زدن ماسک، این سازمان و دانشگاه‌های مجری را در برگزاری مطلوب المپیاد یاری کنند.

دانلود برنامه زمانی بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی مهر ماه ۹۹