سردار حسین اشتری صبح امروز در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی استان همدان‌‌ با تسلیت ایام رحلت پیامبر اکرم (ص) امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع)، اظهارداشت: وظیفه نیروهای مسلح تامین امنیت مردم است، از سوی دیگر رشد، توسعه و پیشرفت کشور در همه حوزه ها نیز در سایه امنیت صورت می پذیرد.

فرمانده ناجا با اشاره به ایام اربعین،گفت: در این ایام به خاطر بیماری کرونا بسیار نگران بودیم که اگر مانند سال های قبل جمعیت  زائران، روانه مرزها شوند چه اقدامی می توان انجام داد که اتفاقی رخ ندهد اما به دنبال توصیه رهبر عزیز انقلاب که فرمودند "زیارت اربعین را در خانه ها برگزار کنیم"، مردم نیز اطاعت کردند و در خانه ها ماندند و همه شاهد بودیم که هیچ گونه مشکلی در این ایام نداشتیم.

وی با بیان اینکه اربعین حسینی امسال یکی از زیباترین جلوه های همکاری و  اطاعت از فرامین رهبر انقلاب اسلامی بود، خاطرنشان کرد: توجه مردم به فرامین مقام معظم اسلامی(مدظله العالی) از درک بالای آنان، همدلی و همراهی با مقتدای خویش حکایت دارد.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اقدامات بسیار خوب پلیس در مقابله با ویروس کرونا، گفت: پلیس از زمان انتشار ویروس کرونا در کشور با قدرت وارد عمل شد و اقدامات مناسب و مطلوبی را در این راستا انجام داد.

سردار اشتری افزود: با انتشار ویروس کرونا در کشور اعلام کردند که برخی کالاها را در انبارها احتکار می کنند و مردم به این کالا ها دسترسی ندارند که پلیس با شناسایی این انبارها توانست در مدت 24 ساعت بخش عمده ای از این کالاها را کشف و در اختیار مردم قرار دهد.

وی‌ خاطرنشان کرد: در همین رابطه، کلیه امکانات درمانی بیمارستان های ناجا در اختیار بیماران قرار گرفت و این مراکز درمانی اقدام به پذیرش بیماران کرونایی کردند.

فرمانده ناجا با بیان اینکه هجمه های زیادی در فضای مجازی کشور وجود داشت،گفت: در جریان شیوع کرونا، 3 هزار تارنمای متخلف و مشوش کننده فضای جامعه از سوی پلیس فتا ناجا شناسایی شد؛ این تارنماها با تشویش اذهان عمومی سبب ایجاد نگرانی در مردم شده بودند که متولیان این تارنماها به صورت تلفنی و حضوری توجیه شدند و  با برخی از آنها هم برخورد قانونی صورت گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: مهم ترین نعمتی که برای مردم وجود دارد نعمت امنیت و سلامت است و نیروی انتظامی این افتخار را دارد که حافظ امنیت مردم عزیز است.

سردار اشتری در ادامه با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف دانشجویان دانشگاه های افسری نیروهای مسلح، گفت: روز گذشته این مراسم با صلابت، اقتدار و با فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برگزار شد و وحدت و انسجام بسیار خوبی در این مراسم حاکم بود.

وی افزود: استان همدان با اقدامات خوبی که در راستای تامین امنیت مردم صورت گرفته یکی از استان های امن و خوب کشور بوده که این مهم به خاطر تلاش همکارانم در انتظامی و نیز تعامل بسیار خوب با مردم و مسوولان استان به دست آمده است.

وی با بیان خاطره ای از شهید سرلشکر حسین همدانی، گفت: این شهید بزرگوار بسیار با اخلاص و متواضع بودند که همیشه عاشق خدمت به کشور و مردم بود که سرانجام در همین راه به شهادت رسید.

فرمانده ناجا در خاتمه با قدردانی از زحمات سردار "کامرانی صالح" در مدیریت انتظامی استان همدان گفت: سردار امیری هم از فرماندهان با تدبیر، شایسته و با سابقه درخشان پلیس هستند که برای وی در مسوولیت جدید آرزوی موفقیت می کنم.

گفتنی است، با حکم فرمانده ناجا، سردار "سلمان امیری" به عنوان فرمانده جدید انتظامی استان همدان منصوب و از زحمات سردار "کامرانی صالح" قدردانی شد.