محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: امروز تا دوشنبه پنجم آبان در اغلب مناطق کشور جوی پایدار حاکم است و در این مدت در روزهای شنبه و یکشنبه پیشِ رو با توجه به پایداری و سکون نسبی جو، انتظار می‌رود غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پر جمعیت افزایش یابد.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: از شنبه تا یکشنبه هفته پیش‌ِ رو دمای هوا در نوار شمالی کشور ۴ تا ۶ درجه افزایش می‌یابد، این افزایش دما در شمال شرق کشور در روزهای یکشنبه و دوشنبه پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: امروز و فردا در سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، شرق کرمان و شرق هرمزگان کاهش ۳ تا ۶ درجه ای دما و در برخی نقاط با وزش باد شدید داریم که در برخی ساعات با گرد و خاک همراه است، این شرایط روز یکشنبه در جنوب شرق پیش‌بینی می‌شود.

اصغری اظهار داشت: بعد از ظهر دوشنبه در استان‌های گیلان و مازندران ابرناکی، کاهش دما و بارش پراکنده خواهیم داشت که این شرایط روز سه شنبه در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی پیش‌بینی می‌شود.

معاون پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا صاف در برخی ساعات همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۲۲ و ۱۱ درجه خواهد بود.

وی گفت: روز آینده اهواز با بیشینه دمای ۳۵ درجه بالای صفر و بندرعباس با بیشینه دمای ۳۷ درجه بالای صفر گرمترین مراکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۵ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.