رسانه دولتی عربستان سعودی اعلام کرد که این کشور حضور زائران دیگر کشورها را در مراسم حج عمره از آغاز ماه نوامبر (روز شنبه) آزاد خواهد کرد.

در بیانیه‌ای که وزارت حج عربستان سعودی در این رابطه منتشر کرده، آمده است: زائران حج عمره از سراسر جهان اجازه شرکت در این مراسم را خواهند داشت.

وزارت کشور عربستان در ۲۳ سپتامبر اعلام کرده بود که از تاریخ ۴ اکتبر اجازه خواهد داد تا شهروندان این کشور و ساکنان عربستان بتوانند مراسم عمره را بجای آورند و یک ماه بعد از این تاریخ به عمره گذاران و زوار خارجی اجازه انجام این مراسم را خواهد داد.

در اول نوامبر (۱۱ آبان) به افرادی که از خارج از عربستان می‌آیند، اجازه داده خواهد شد تا وارد کشور شوند و این ظرفیت، به ۲۰ هزار عمره گزار در روز می‌رسد و به ۶۰ هزار نفر اجازه داده خواهد شد تا در حرم نماز بخواند.

همچنین بنا بر این گزارش، وزارت بهداشت عربستان بر اساس عدم وجود خطرات بهداشتی تصمیم خواهد گرفت تا چه کشورهایی می‌توانند به خاطر نبود خطرات بهداشتی مرتبط با کرونا، به عربستان سفر کنند.

شیوع ویروس کرونا در عربستان سعودی موجب شد که مقامات این کشور محدودیت‌هایی را برای مهار این ویروس اتخاذ کنند و از جمله این محدودیت‌ها لغو مراسم حج بود.