دکتر «فیلیپ زکریا" متخصص بیماری های عفونی کودکان از دانشگاه کلمبیا و متخصص اپیدمیولوزی در بیمارستان کودکان مورگان استنلی نیویورک گفت: اکثریت کودکان مبتلا به نوع شدید بیماری کووید-۱۹ معمولا فاکتورهای خطرناک دیگری نیز دارند.

وی در مطالعه ای که اوایل ماه ژوئن (اواخر خرداد) نتایج آن را منتشر کرد، 50 کودک مبتلا به کرونا را مورد بررسی قرار داده است. یک نفر از این تعداد بر اثر این بیماری جان خود را از دست داد.

چاقی مفرط در کودکان زیر 2 سال  با تظاهرات شدیدتر بیماریها مرتبط است، با این حال زکریا تاکید می کند که این ممکن است نشان دهنده خصوصیت محله ای باشد که بیمارستان یاد شده در آن قرار دارد.

وی می گوید: فکر می کنم این اطلاعات عموما منطبق است با این حقیقت که کودکان خانواده های کم درآمد و اقلیتهای نژادی بیشتر به بیماری مبتلا می شوند.

کودکان چه قدر احتمال دارد کرونا بگیرند؟

زکریا معتقد است: به طور کلی حتی کودکان کم سن و سالی که به کرونا مبتلا می شوند و دچار بیماری می گردند، احتمال بهبودشان بیشتر از بزرگسالان مبتلاست.

وی اضافه کرد: همچنین بزرگسالانی که فاصله اجتماعی را رعایت می کنند، ماسک می زند و دستهایشان را مرتب می شویند در نهایت کمک می کنند که کودکان کمتر به این ویروس آلوده شوند.