سعید نمکی وزیر بهداشت در دیدار با وزیر راه و شهرسازی گفت: با تایید ورود بیماری کرونا از کشور چین و مشخص شدن منشأ آن، با وزارت راه در زمینه نوشتن پروتکل‌ها و کنترل ورودی ها و خروجی‌ کشور و شهرها و ایستگاه‌های کنترل بیماری همکاری خوبی صورت گرفت، همچنین در خصوص نقل و انتقال هموطنان از نقاط مختلف جهان به کشورمان همکاری خوبی داشتیم.

وی با بیان اینکه حمل و نقل عمومی وزن زیادی در شیوع یا عدم شیوع بیماری در کشور دارد، گفت: وزارت راه و شهرسازی با تدوین و اجرای پروتکل‌ها همراهی صمیمانه‌ای با ما داشت و امروز برای ادامه راه و ارائه راه حل با وزیر راه دیدار داشتیم.

در ادامه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی ضمن قدرانی از وزیر بهداشت گفت: پوشش 100 درصدی خدمات الکترونیک باعث می‌شود ضرورت مراجعه کاهش پیدا کند و امروز تمام ضوابط و پروتکل‌ها را اجرایی کردیم و ظرفیت هواپیماها 60 درصد شد.

وی با بیان اینکه به افرادی که با سلامت جامعه بازی کنند فرصت نمی‌دهیم، ادامه داد: با شرکت‌های مختلف زمینی و هوایی برخورد شده است. تعدادی از کارکنان که پروتکل‌ها را رعایت نکرده بودند به هیأت رسیدگی به تخلفات ارجاع شدند. 

اسلامی گفت: در رساندن دارو و تجهیزات پزشکی از اقصی نقاط کشور و جابه‌جایی‌های تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت در خدمت بیمارستان‌ها بوده‌ایم. مقرر شد برای افرادی مانند رانندگان تاکسی که با مردم ارتباط مستمر دارند، تست سریع انجام شود و به محض اینکه کیت‌ها در اختیار ما قرار گیرد این پوشش فراگیر عملیاتی خواهد شد.