به گزارش افکارنیوز،

ویروس کرونا همچنان قربانی می گیرد و تعداد مبتلایان روند صعودی دارد.  جزئیات آمار ابتلای روزانه کرونا امروز 26 آبان 99 را از زبان دکتر سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی بخوانید.

دکتر سیماسادات لاری گفت: ۱۳ هزار و ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد. وی افزود: مجموع بیماران به ۷۷۵ هزار و ۱۲۱ نفر رسید.

جان باختن 486 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته

دکتر لاری تصریح کرد: ۴۸۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست دادند که با توجه به آمار امروز فوتی های کووید ۱۹؛ مجموع جان باختگان به ۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر رسید.

بهبود و ترخیص۵۶۴ هزار و ۶۹۹ نفر از بیماران 

دکتر لاری گفت: خوشبختانه تا امروز دوشنبه 26 آبان؛ ۵۶۴ هزار و ۶۹۹ نفر از بیماران بهبود یافته‌اند. وی تصریح کرد: تا کنون پنج میلیون و ۵۴۵ هزار و ۴۴۴ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وضعیت شهرها

به گفته لاری، استانهای تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند.استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.