فرنوش نوبخت مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به کاهش زمان فعالیت مترو در روزهای اخیر گفت: این تصمیمی است که در ستاد ملی مقابله با کرونا گرفته شده و وظیفه‌ همه‌ ما است که به دستورالعمل‌های بهداشتی عمل کنیم تا کاهش آمار مبتلایان و فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا را در تهران شاهد باشیم.

وی ادامه داد: از روز سه شنبه گذشته بنا به دستور ستاد ملی مقابله با کرونا، متروی تهران ساعت فعالیت را براساس اطلاعیه‌هایی که دائما در ایستگاه‌ها اعلام می‌شود کاهش داده است، همچنین این کاهش ساعت‌ها از سوی رسانه‌ها به اطلاع مردم رسیده است، به همین دلیل ما تاکنون با جمعی که به مترو مراجعه کنند و از کاهش ساعت اطلاع نداشته باشند مواجه نشده‌ایم و گزارشی مبنی بر این اتفاق به دست ما نرسیده است.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران تصریح کرد: قبل از اجرای این طرح قرار بر این بود که ساعات کاری ادارات نیز کاهش یابد تا در ساعات پیک شاهد انبوهی از جمعیت در مترو نباشیم، اما این اتفاق رخ نداد و در دو روز ابتدای اجرای این طرح در برخی از ساعات شاهد ازدحام و تراکم جمعیت در مترو بودیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه هر چه که از این طرح می‌گذرد مردم هم بیشتر در زمانبندی خود توجه دارند و شلوغی‌ها در روز شنبه نسبت به چند روز گذشته کمتر شده است. باید ادارات نیز در ساعات ادارای تغییرات را ایجاد کنند تا این کاهش شلوغی را بیشتر شاهد باشیم.

وی خاطر نشان کرد: مترو با تمام امکانات در خدمت مردم است تا بتواند در کاهش این ویروس در سطح کشور کمک کند و در حال حاضر زمان اعزام قطار‌ها به سه و نیم دقیقه رسیده تا مردم فاصله گذاری بیشتری را در متروی تهران شاهد باشند و نیاز است که بقیه دستگاه‌ها نیز در این راستا کمک کنند.