محمد نادربیگی بعد از ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی وقوع چندین فقره سرقت خودروهای پژو در سطح استان البرز، بررسی موضوع در دستور کار اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در بررسی‌های اولیه خود متوجه شدند که سارقان در گروه‌های دو و سه نفره، خودروهای پژویی که در مناطق خلوت پارک شده و فاقد لوازم بازدارنده هستند را شناسایی و در نیمه‌های شب اقدام به سرقت آنها می‌کنند.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز بیان کرد: در ادامه کارآگاهان با انجام تحقیقات گسترده میدانی و به‌کارگیری اقدامات پلیسی رد یکی از سارقان حرفه‌ای خودرو را در این پرونده زده و با تحت نظر قرار دادن وی متوجه شدند نامبرده به همراه پسر و یکی از دوستانش اقدام به سرقت خودروهای پژو کرده و با نصب پلاک خودروهای دیگر بر وسیله نقلیه، آن را به استان‌های غربی کشور منتقل و به قیمت ناچیزی به مال‌خر خود به فروش می‌رسانند.

اعتراف به سرقت ۳۰ میلیارد ریالی

وی با بیان اینکه مخفیگاه سارقان در استان‌های البرز و آذربایجان غربی شناسایی و در عملیات جداگانه هر سه آنها دستگیر شدند، بیان کرد: این متهمان که از سارقان حرفه‌ای در سطح کشور هستند در بازجویی‌های خود به ۲۰ فقره سرقت خودرو به ارزش ۳۰ میلیارد ریال اعتراف کرده‌اند.

نادربیگی با اشاره به دستگیری یک نفر مال‌خر اموال مسروقه در این خصوص، ادامه داد: این فرد پس از خریداری خودروهای سرقتی از سارقان، آنها را سند نمره کرده و به فروش می‌رساند.

وی  با بیان اینکه تاکنون ۹ خودروی سرقتی سند نمرده شده در استان‌های زنجان، آذربایجان غربی و کردستان شناسایی و توقیف شده است، تصریح کرد: تلاش برای شناسایی سایر خودروها و همچنین مالباختگان پرونده ادامه دارد.

رئیس پلیس آگاهی استان البرز در پایان از شهروندان درخواست کرد که با تجهیز خودروهای خود به دزدگیر، قفل پدال و قفل فرمان از به سرقت رفتن اموالشان پیشگیری کنند.