مهدیخانی مدیر کل مدیریت بحران استان قزوین گفت: دقایقی قبل قطار مسافری رشت به مشهد با قطار باری تهران به شمال در ایستگاه یزده رود نیکویه تاکستان برخورد کرد و دچار سانحه شد.

به گفته مهدیخانی؛ بر اثر بی احتیاطی سوزن بان، این دو قطار با هم برخورد می‌کنند و علت دقیق حادثه هنوز مشخص نشده است.

او با بیان اینکه ۲۰ مسافر مصدوم این حادثه، ۱۵ نفر، سرپایی درمان شدند و احتمالا پنج نفر به بیمارستان اعزام خواهند شد، تصریح کرد: خوشبختانه در این حادثه، مصدوم بدحال که نیاز به انتقال به بیمارستان داشته باشد نداشته‌ایم، ولی همچنان نیرو‌های ما در صحنه حضور دارند.

میزان مصدومیت‌های جزئی و سطحی است

سلطانی رئیس مرکز مدیریت فوریت‌های پزشکی استان با بیان اینکه برای بررسی ابعاد و علل حادثه ۸ دستگاه خودروی بزرگ و کوچک آمبولانس با ظرفیت حمل ۳۰ بیمار به محل حادثه اعزام کردیم، ادامه داد: البته میزان مصدومیت‌های جزئی و سطحی بوده و خبری از مصدومان با حال جسمی وخیم و خطرناک نیست.

او  با اشاره به اینکه قطار مورد حادثه بدون ۲ واگن واژگون شده خود دوباره به راه می‌افتد و به مسیر خود به سمت شهر رشت ادامه خواهد داد،گفت: پیش‌بینی ما این است که هیچ خطری این قطار و خدمه آن را تهدید نخواهد کرد.

سلطانی افزود: علت اصلی انحراف ۲ واگن یادشده در دست بررسی است؛ ولی احتمال می‌دهیم که سرعت بیش از حد قطار و اتصال ضعیف ۲ واگن واژگون‌شده به سایر واگن‌ها دلیل ایجاد این حادثه باشد؛ بنابراین پرسنل کنترل‌کننده ایمنی قطار‌های باربری و مسافربری باید با دقت بیشتری این نکات را در قطار‌های ما بررسی کنند.