صادق ضیائیان مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی، با بیان اینکه از روز شنبه شاهد بارش شدید باران در کل کشور خواهیم بود، گفت: این بارش‌ها از روز جمعه از مناطق غربی شروع می‌شود و تا چند روز ادامه پیدا می کند.

او ادامه داد:روز جمعه بارش باران مناطق جنوب غربی و نوار شمالی کشور را در بر می‌گیرد.

مدیر کنترل و پیش بینی هواشناسی با بیان اینکه بارش ها استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان و کرمانشاه، ایلام را در بر می‌گیرد، اظهار کرد:حجم بارش ها در استان ها کردستان، ایلام، مرکزی، همدان، قزوین، البرز، تهران و قم قابل توجه است.

ضیائیان توضیح داد:استان کرمانشاه، بخش‌های از شمال ایلام، لرستان، مناطق غربی استان چهارمحال و بختیاری حجم بارش‌ها از سایر مناطق بیشتر است.

مدیر کنترل و پیش بینی هواشناسی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود که بارش‌ها ۲۴ ساعته باشد، البته نقشه‌ها نشان می‌دهد که بیش از ۲۴ ساعت شاهد بارش‌ها خواهیم بود و انتظار داریم حجم بارش‌ها در استان چهارمحال و بختیاری به ۱۱۰ میلی متر هم برسد.

ضیائیان ادامه داد:در استان‌های دیگر از جمله کرمانشاه و استان لرستان هم شاهد بارش باران زیادی خواهیم بود که به طوری که در برخی از مناطق تا ۷۰ میلی متر هم می‌رسد.

او بیان کرد: با توجه به آن که ما مدت زیادی در این مناطق شاهد بارش باران با حجم زیاد نبودیم به نیرو‌های عملیاتی حالت آماده باش داده ایم و اعلام کرده ایم که کانال های آب را چک و در صورتی که به لایروبی نیاز باشد اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد آبگرفتگی نباشیم.

ضیائیان تاکید کرد: به تمامی دستگاه‌ها از جمله شهرداری ها توصیه می کنیم اقدامات لازم برای پاکسازی معابر را انجام دهند.

ضیائیان گفت:پیش‌بینی می‌شود که بارش ها از اعداد اعلام شده بیشتر باشد.

او توضیح داد:پیش بینی می شود که از جمعه شب و روز شنبه در استان تهران شاهد بارش‌های قابل ملاحظه باشیم، اما بارش‌ها در حد وقوع سیل نیست و به ۲۰ تا ۳۰ میلی لیتر می رسد.

مدیر کنترل و پیش بینی هواشناسی بیان کرد: در استان‌های گیلان و مازندران بارش باران گاهی وزش باد شدید موقت پیش بینی می شود.

ضیائیان بیان کرد: در برخی مناطق شمالی آذربایجان شرقی، اردبیل، خراسان شمالی و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش باران و برف پیش‌بینی می‌شود.