نصرالله آبادیان، شهردار منطقه 11 تهران درباره انجام تحقیقات علمی برای حفاظت از درختان چنار خیابان ولی عصر (عج) اظهارداشت: 4 کیلومتر از خیابان ولی عصر (عج) با 2635 درخت چنار در محدوده این منطقه قرار دارد بر همین اساس همکاری مرکز تحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز منطقه 11 با دانشگاه تهران  برای انجام تحقیقات علمی و ارائه مقالات ISI به مجلات علمی معتبر آغاز شده است.

آبادیان گفت: در این راستا دکتر متشرع زاده عضو هیأت علمی دانشگاه تهران به همراه سایر اساتید و دانشجویان کارشناسی ارشد از درختان روتبال و کهنسال خیابان ولیعصر (عج) بازدید کردند.

شهردار منطقه 11 تهران با اشاره به شناسایی بیش از یک صد درخت چنار کهنسال در محور خیابان ولی افزود: 106درخت کهنسال با سن بین 39 تا 82 سال در این محور  وجود دارند که در این بازدید همه موارد موثر بر تغذیه خاک درختان چنار و راهکارهای تغذیه ای جدید و نوین برای تغذیه بهینه درختان در نظر گرفته شد.

وی با اشاره به این که 4 کیلومتر از خیابان ولی عصر (عج)در محدوده منطقه 11 قرار دارد، بیان کرد: در این همکاری وجود درختان کهنسال و درختان روتبال بالای 10 سال و نیز نهال های چنار موجود در این خیابان مورد توجه قرار گرفت. 

به گفته شهردار منطقه 11 در تحقیقات مذکور تلاش بر این است که یک تقویم تغذیه ای مناسب برای درختان به صورت واحد ارائه و راهکارهایی برای کاشت گونه های گیاهی پالاینده خاک به منظور کاهش آلودگی های خاک ارائه شود.