سردار "حسین رحیمی" در بازدید میدانی از کلانتری های پایتخت با تاکید براینکه باید در حل و فصل، مشکلات مردم دقت و جدیت داشته باشید و مشکلات مردم را مشکلات خود بدانید، بیان داشت: جایگاه و ارزش کلانتری‌ها در خدمتگزاری و تامین امنیت و آرامش مردم است و باید کلانتری ها مأمن و ملجا مردم باشند. 

وی افزود: نباید اجازه بدهید که در منطقه و محدوده کلانتری شما کسی جرات کند که امنیت و آرامش مردم را به مخاطره اندازد و باید با شدت با کسانی که با اقدامات رذیلانه و اوباشگرانه خود در صدد ایجاد مزاحمت برای مردم هستند برخوردی قانونی و مقتدرانه داشته باشید بگونه‌ای که هرگز این گونه افراد جرأت مردم آزاری به خود ندهند.

رئیس پلیس پایتخت تاکید کرد: کلانتری ها باید مرکز ثقل امنیت و آرامش محله و نقطه نقطه شهر و دیار مردم بوده و در رسیدگی به مشکلات مردم سرعت عمل داشته باشند.

رئیس پلیس پایتخت با تاکید برلزوم تقویت مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری ها ، بیان داشت: راه اندازی مراکز مشاوره و مددکاری در کلانتری ها اتفاق مبارکی بود که از اطاله دادرسی جلوگیری می‌کند.

سردار رحیمی با اشاره به اینکه با استفاده از قابلیت‌های مشاوره و مددکاری می توان دو طرف دعوا را قانع کرد چرا که در مصالحه حاکم و محکومی وجود ندارد و بالطبع رضایت دو طرف لحاظ خواهد شد ، عنوان داشت: ارایه مشاوره های کارشناسی شده و کاربردی تاثیرگذار و رهگشا است از این رو تلاش کنید که از کارشناسان زبده و با تجربه در دوایر مشاوره و کلانتری ها استفاده شود.

وی افزود: کلانتری‌ها باید نماد خدمتگزاری به مردم باشند و مردم ماموران کلانتری را با مجاهدت، ایثار و تلاش‌های خستگی ناپذیر آنها بشناسند و مجرمان از تلاش و مجاهدت شما بر خود بلرزند.