حالت تهوع به عنوان یکی از علائم بیماری های گوارشی محسوب می شود که در بیماری کرونا نیز این حالت در برخی از بیماران مشاهده شده است.

اگر حالت تهوع دارید حتما بدین منزله نیست که کرونا گرفته اید بلکه ممکن است نشان از بیماری دیگری باشد اما باید علائم کرونا را در بد خود جست و جو کنید تا بدانید آیا واقعا علائم دیگری از بیماری کووید 19 دارید یا نه.

اگر حالت تهوع دارید و فکر می کنید کرونا گرفته اید احتمال اینکه اسهال نیسز داشته باشید وجود دارد.

علائم حالت تهوع در کرونا

توصیه هایی برای علامت حالت تهوع در بیماری کرونا

اگر حالت تهوع و کرونا دارید توصیه های زیر را جدی بگیرید:

در خانه بمانید. بیشتر افرادی که تست کرونایشان مثبت شده، به نوع خفیف این بیماری مبتلا شده‌اند و بدون نیاز به درمان بهبود می‌یابند. از بیرون رفتن مگر در موارد ضروری مانند مراجعه به پزشک و ویزیت‌های مهم خودداری کنید.

دستشویی و تخت مخصوص به خود را داشته باشید. در صورتی که با افراد دیگر زندگی می‌کنید، برای جلوگیری از انتقال بیماری از طریق مدفوع بهتر است در صورت امکان از دستشویی جداگانه استفاده کنید.

دستان خود را بشویید. شستن دستانتان با آب و صابون به مدت حداقل ۲۰ ثانیه بهترین روش است. به خصوص بعد از استفاده از توالت، پاک کردن بینی، عطسه و سرفه و قبل از غذا خوردن و آشپزی. روش بعدی استفاده از محلول شست و شوی دست با حداقل ۶۰ درصد الکل است.

 سطوح را به طور مرتب تمیز و ضدعفونی کنید. که این شامل توالت فرنگی، سنگ دستشویی، دکمه و یا دستگیرهٔ سیفون، دستگیرهٔ در دستشویی، تلفن، پیشخوان و سایر سطوحی که اغلب با آن‌ها در تماس هستید، می‌شود.

مایعات زیاد بنوشید. اگر اسهال و یا استفراغ دارید، جایگزین کردن مایعات از دست‌رفته مهم است. تهیه او آر اس (ORS) از داروخانه و مصرف آن بهترین راه‌حل است زیرا دارای نمک و شکر است که بدن در اثر اسهال از دست می‌دهد. یا می‌توانید آب‌میوه‌های آبدار یا نوشیدنی‌های ملایم را به همراه کراکر شور و آبگوشت جرعه‌جرعه و کم‌کم میل کنید.

رژیم ملایمی داشته باشید. غذاهایی مانند موز، برنج سفید، سس سیب و نان تست را که می‌توانند به کاهش تمایل شما به دفع و تأمین کربوهیدرات‌های مورد نیاز بدن شما کمک کنند، امتحان کنید. همچنین می‌توانید جو دوسر، سیب‌زمینی آب‌پز یا پخته‌شده و مرغ پخته‌شدهٔ بدون پوست را امتحان کنید.