"سرهنگ داود معظمی گودرزی" گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و ارائه شکایت مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی و مزاحمت برای ایشان در شبکه اجتماعی اینستاگرام، پرونده اولیه تشکیل و موضوع در دستور کار پلیس قرارگرفت.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی و بررسی‌های اولیه و اقدامات تخصصی صورت گرفته توسط کارشناسان این پلیس مشخص شد متهم با ایجاد یک صفحه کاربری در اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکی با هدف مزاحمت و انجام اعمال غیراخلاقی نموده است.

این مقام انتظامی بیان نمود: در ادامه مشخص شد مجرم در مدت کوتاهی با انتشار تصاویر خصوصی افراد بیش از ۳۰ هزار دنبال کننده جذب کرده است، باتوجه به اهمیت موضوع کارشناسان پلیس فتا با پیگیری‌های سایبری، اقدامات فنی و مهندسی اجتماعی، منتشرکننده تصاویر خانم جوان را که ساکن یکی از استان‌های غربی کشور بود شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی و اخذ مجوز‌های لازم با همکاری مامورین استان مربوطه متهم را دستگیر به پلیس فتا منتقل کردند.

وی افزود: این مجرم اینترنتی که مرد جوانی بود با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و ضمن اعتراف به جرم ارتکابی، انگیزه خود را جذب مخاطب و افزایش تعداد بازدید کنندگان عنوان کرد و اظهار داشت قصد داشتم با این کار با سرعت بالایی تعداد فالوور‌های خود را افزایش دهم و از این اقدام پشیمان هستم.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ضمن گرامیداشت روز دانشجو و تبریک به دانشجویان سراسر کشور به شهروندان توصیه کرد: کاربران فضای مجازی باید مطلع باشند که هر عملی از قبیل توهین، تهدید، انتشار غیرمجاز تصاویر و... در این فضا جرم بوده و طبق قانون با مجرمین برخورد می‌شود و جهت کسب اطلاعات و ارتقاء آگاهی‌های خود در این زمینه و یا در صورت برخورد با موارد مشکوک به سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند.