شجاع احمدوند، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی درباره فرآیند جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه‌ها، اظهار کرد: هیات علمی قلب یک سیستم دانشگاهی و حتی یک سیستم پژوهشی است.

او افزود: مهم‌ترین فرآیند‌های رو به رشد یک دانشگاه بر دوش اعضای هیات علمی است که استارت این موارد از فرآیند‌های جذب شروع می‌شود.

احمدوند تصریح کرد: ارتقای سطح علمی و تربیتی نیروی انسانی کشور، ارتقای سطح پژوهشی و توانمندی‌های علمی دانشگاه ها، اصلاح نسبت استاد به دانشجو که یکی از مهم‌ترین شاخص‌های رتبه بندی دانشگاه‌ها در نظام بین المللی است، حتی در رنکینگ‌های داخلی و رتبه بندی‌های داخلی که معیار خیلی از امتیازات به دانشگاه‌ها هستند وابسته به اعضای هیات علمی است.

او با بیان اینکه به نوعی نیروی محرکه تعاملات و ارتباطات بین المللی وابسته به استادان آشنا با تکنولوژی‌های نوین است، تاکید کرد: دانشگاه علامه طباطبایی در دوران کرونا به عنوان یک دانشگاه عالی رتبه در حوزه‌های آموزشی به خوبی فعالیت کرد که بخش عمده‌ای از این موفقیت مدیون استادان خوب، جوان و توانمندی است که در سال‌های اخیر جذب کرده ایم و در کنار استادان پیشکسوت توانمندی‌های خود را نشان دادند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علامه طباطبایی اضافه کرد: یکی از بحث‌های مطرح شده در سال‌های اخیر بحث‌ نظریه پردازی بوده که استاد خوب عامل گسترش آن است. در حوزه نظریه‌های ترویجی با اختلاف رتبه اول کشور را کسب کرده ایم که بخش زیادی از آن محصول استادان خوب است.

احمدوند بیان کرد: دانشگاه علامه طباطبایی اعضای هیات علمی را به ۳ طریق جذب می‌کند. اولین راه جذب از طریق فراخوان است که سالانه دو فراخوان در ماه‌های شهریور و بهمن از سوی دفتر جذب هیات علمی وزارت علوم اعلام می‌شود که برای این منظور در ابتدا نامه‌ای به مدیرگروه‌های دانشگاه ارسال می‌کنیم و مطابق با نیازمندی آنان بر مبنای مجوزی که برای جذب کسب کرده ایم درخواست خود را در سامانه نور رضوی وزارت علوم ثبت می‌کنیم. این فرآیند حدود ۱۰ ماه برای سنجش علمی داوطلبان طول می‌کشد و سپس وزارت علوم درخواست را تایید یا رد می‌کند.

او گفت: راهکار دوم برای جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه از طریق ارتباط با بنیاد نخبگان صورت می‌گیرد. این روش چند سالی است که ایجاد شده و به طور معمول نخبگان بر اساس شاخص‌های مطرح شده به دانشگاه‌ها معرفی می‌شوند و دارای حسن‌هایی برای دانشگاه هستند، برای مثال هنگام جذب اعضای هیات  علمی ردیفی از ردیف‌های استخدامی دانشگاه‌ها هزینه نشده و به عنوان افراد هیات علمی شاخص و مهم معرفی می‌شوند.

جذب هیات علمی با روش کانال انتقال 

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه راه سوم برای جذب اعضای هیات علمی از طریق کانال انتقال انجام می‌شود، تاکید کرد: به طور معمول برخی از دانشگاه‌های معتبر دنیا مهم‌ترین کانال جذب هیات علمی خود را کانال انتقال قرار می‌دهند. برای مثال دانشگاه هاروارد معتقد است که نباید از فارغ التحصیلان خود به عنوان عضو هیات علمی استفاده کند، بلکه باید این افراد را به دانشگاه‌های دیگر که خواهان آن‌ها هستند، بفرستد تا آنان با پس از کسب تجربه مجدد به دانشگاه مبدا بازگشته و فعالیت کنند.

او با بیان اینکه دانشگاه علامه طباطبایی هم از طریق کانال انتقال به جذب اعضای هیات علمی اقدام می‌کند، تاکید کرد: افرادی که دانش یار و استاد یار پر استناد باشند در فرآیند جذب اعضای هیات علمی قرار می‌گیرند و این دریچه به روی دانشگاه علامه طباطبایی بسته نشده است.

احمدوند درباره ویژگی‌های فرآیند انتقال جذب اعضای هیات علمی، گفت: فرآیند جذب اعضای هیات علمی از طریق فرآیند انتقال به سرعت و با هزینه کم در بازه زمانی دو الی سه ماه انجام می‌شود و داوطلب بر مبنای هیات علمی بودن خود درخواست خود را به دانشگاه می‌دهد و رئیس دانشگاه این درخواست را به دفتر جذب هیات علمی منتقل می‌کند. سپس دفتر جذب، نامه را همراه رزومه فرد به دانشکده منعکس می‌کند و دانشکده آن را به گروه مربوطه واگذار می‌کند تا پس از آن فرد به مصاحبه دعوت ‌شده و فرآیند‌های مربوطه برای جذب اجرایی ‌شود.