سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره ماده ۳۸ قانون جامع خدمات ایثارگران و معوقاتی که به وجود آمده، اظهار کرد: معوقاتی از سال ۹۱ وجود داشت که به این دولت منتقل شده بود. خوشبختانه با مصوبه‌ دولت و با رایزنی‌هایی که با سازمان برنامه و بودجه انجام شد، توانستیم بخش عمده‌ای از این معوقات را پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: ماده ۳۸ از سه ضلع، بنیاد شهید، ستاد کل نیرو‌های مسلح که باید احکام را صادر کند و سازمان برنامه و بودجه که باید تامین بودجه کند، تشکیل شده است. به دلیل اینکه کار صدور احکام بسیار پیچیده و طولانی بود ما با همکاری دو ضلع دیگر، دو قسط از این معوقات را پرداخت کردیم که توفیق بسیار مهمی برای بنیاد است.

اوحدی بیان کرد: به دلیل اینکه این احتمال وجود دارد که بعضی از این احکام باز هم دچار تغییراتی باشند، جلساتی را با ستاد کل نیرو‌های مسلح داشتیم و هماهنگی بسیار خوبی صورت گرفت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: این نوید را خدمت عزیزانی که مشمول قانون ماده ۳۸ هستند، می‌دهم که اگر هم معوقه‌ای وجود داشته باشد در قانون و بودجه سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته شده است و چنانچه این احکام قبل از پایان سال قطعی نشوند، حتما این معوقات تا اوایل سال ۱۴۰۰ پرداخت خواهند شد.