سردار محمدجواد قهرمانی معاون سابق فرهنگی نیروی زمینی سپاه با اشاره به ابلاغ دستورالعمل اجرایی شدن اصل ۴۹ قانون اساسی درباره «اعاده اموال نامشروع»، اظهار کرد: ورود قوه قضائیه به شناسایی و ضبط اموال نا مشروع، بارقه امید در جامعه ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه قوه قضائیه در این حوزه هم باید با قدرت عمل کند، گفت: باید مشخص شود برخی مسئولانی که ثروت میلیاردی دارند از کجا آورده‌اند، قوه قضائیه با افرادی که در این راستا نسبت به چنین اقدام ارزشمندی تمکین نمی‌کنند برخورد کند.

معاون سابق فرهنگی سپاه تأکید کرد: باید مشخص شود فلان وزیر و مسئولی که میلیونر شده است از کجا این دارایی را کسب کرده است، با این اقدام قوه قضائیه جلوی خیلی از ریخت و پاش‌ها گرفته خواهد شد.

بر اساس این گزارش، طبق اصل ۴۹ قانون اساسی: «دولت‌ موظف‌ است‌ ثروتهای‌ ناشی‌ از ربا، غصب‌، رشوه‌، اختلاس‌، سرقت ، قمار، سوء ‌‌‌‎استفاده‌ از موقوفات‌، سوء استفاده‌ از مقاطعه‌ کاری‌ها و معاملات‌ دولتی‌، فروش‌ زمینهای‌ موات‌ و مباحات‌ اصلی‌، دایر کردن‌ اماکن‌ فساد و سایر موارد غیر مشروع‌ را گرفته‌ و به‌ صاحب‌ حق‌ رد کند و در صورت‌ معلوم‌ نبودن‌ او به‌ بیت‌ المال‌ بدهد. این‌ حکم‌ باید با رسیدگی‌ و تحقیق‌ و ثبوت‌ شرعی‌ به‌ وسیله‌ دولت‌ اجرا شود.»