اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور اظهار کرد: تهران یک شهر پرحادثه‌ای است، این هم به دلیل گسل‌های زیادی است که در آن قرار دارد. اقدامات خوبی صورت گرفته، ولی با توجه به اینکه این کلانشهر جمعیت زیادی را در دل خود دارد می‌تواند در مواقع حادثه برای شهروندان زحمات زیادی را به وجود آورد.

وی ادامه داد: باید تمام ظرفیت‌های کشور را برای تهران به کاربگیریم و در این راستا ۳۰ استان کشور را متولی معین مناطق مختلف شهر تهران قرار داده ایم و این اتفاق بالعکس هم رخ می‌دهد که مناطق تهران بتوانند معینی برای استان‌های دیگر باشند.

نجار بیان کرد: بحث تدقیق گسل‌ها در تهران و ارتقا کیفیت ساختمان‌هایی که در تهران احداث می‌شود، مورد توجه است و مرتبا مطالعات مختلفی که لازم است صورت می‌گیرد و استفاده از ظرفیتی که در تهران می‌توانیم داشته باشیم را فراهم کرده ایم. با ایران مال که از بخش خصوصی است تفاهم نامه‌ای را به امضاء رساندیم تا از این ظرفیت در مواقع بحرانی از پیشگیری تا مقابله استفاده کنیم.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: همیشه به همکارانمان، مهندسین و شهروندان توصیه می‌کنیم که ساختمان‌های با استحکام و مناسب ساخته شود و تلاش بر این باشد که ساختمان‌های ساخته شده در مقابل زلزله مقاوم باشد. در زلزله بم مسجد جامع آن شهر استوار باقی ماند و علت این بود که بانی مسجد علاقه‌مند به ساخت با استحکام بالا بود.

وی گفت: امیدواریم که ساختمان‌ها بر پایه اصول ایمنی ساخته شود و توصیه می‌کنم شهرداری‌ها، مهندسان و افراد مرتبط دقت لازم را در نظارت داشته باشند تا ایمنی لازم را محقق کنند. در بافت‌های فرسوده متولی کار وزارت راه و شهرسازی است که باید کار را دنبال کند و در این راه همکاری مردم لازم است. تفاهم‌ها برای تخریب و ساخت محله‌های فرسوده کار آسانی نیست، ولی برای این موضوع متولی قرار داده شده و امیدواریم با تلاشی که انجام می‌دهند این مشکلات را کم کنند.