نصرالله آبادیان درباره طراحی، ایده پردازی و باز آرایی کوچه ها در محله های مرکزی تهران اظهارداشت: از سوی اداره بانوان معاونت اجتماعی و فرهنگی این منطقه ، طرح کوچه دوستی با رویکرد ارتقای مشارکت شهروندان، ارتقای حس تعلق محله ای، هویت بخشی به محله های  قدیمی از طریق تلفیق هنر و خلاقیت، با مشارکت شهروندان به ویژه بانوان  در آستانه استقبال از نوروز  ۱۴۰۰ اجرا می شود.

آبادیان ادامه داد: به همین منظور کوچه های فودازی و برزگر در محله های عباسی و قلمستان برای اجرای طرح انتخاب شده اند و به منظور جلب مشارکت شهروندان و دریافت ایده های بدیع و خلاقانه آنان برای ترسیم بر دیوار کوچه های مذکور، فراخوان طرح به صورت گسترده در سطح منطقه و شبکه های اجتماعی منتشر شده است. 

شهردار منطقه 11 تهران بیان کرد: پس از دریافت ایده ها در دبیرخانه منطقه، ضمن پایش و ارزیابی برترین ایده ها از لحاظ نوآوری، خلاقیت، القای حس تعلق محله ای برای اجرا و پیاده سازی وارد فاز اجرایی می شود. 

وی در ادامه مشارکت زنان و کودکان در خلق آثار هنری و به تصویر کشیدن آن در نماهای بصری محله را از جمله شاخص ترین ویژگی های طرح کوچه دوستی برشمرد و گفت: در این طرح، فضای محله با دستان هنرمند و توانای بانوان مشارکت جو و فعالین محلی، رنگ نشاط و شادابی می گیرد.

علاقمندان برای ارسال آثار و اطلاعات بیشتر با اداره بانوان شهرداری منطقه 11 با شماره 55413989 تماس بگیرند.