فاطمه زرین آمیزی، سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور درباره آخرین مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی فنی و حرفه ای بیان کرد: براساس مصوبه بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش مقرر شد برای ظرفیت‌های خالی مانده رشته‌محل‌هایی که در آزمون کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی سال ۱۳۹۹ تکمیل نشده است، پذیرش براساس سوابق تحصیلی برای نوبت بهمن صورت گیرد.

او افزود: مهلت ثبت نام تا پایان امروز پنج شنبه ۲۵ دی ۹۹ تمدید شد و داوطلبان می‌توانند در این مهلت نسبت به ثبت ‌نام و انتخاب رشته در این مرحله از پذیرش اقدام کنند.

زرین آمیزی گفت: متقاضیان، ضرورت دارد که در مهلت در نظر گرفته شده به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته در این مرحله از پذیرش اقدام کنند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش در ادامه بیان کرد: هر متقاضی تنها مجاز است با توجه به رشته تحصیلی، یکی از کدرشته‌های امتحانی متناسب با دیپلم خود را که در جدول شماره ۴ دفترچه راهنمای ثبت‌نام  مشخص شده است، انتخاب کند. متقاضیانی که به هر دلیل در رشته‌ای غیر از رشته متناسب با دیپلم خود، در این مرحله از پذیرش ثبت ‌نام و انتخاب رشته کرده و پذیرفته شوند قبولی آنان در هر مرحله‌ای از تحصیل که باشند «لغو» تلقی می‌شود.

زرین آمیزی  اظهار کرد: دارا بودن گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید در یکی از رشته‌های شاخه‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و یا احراز شرایط دانش‌آموختگی در یکی از رشته‌های مذکور تا پایان شهریور ۱۳۹۹  یا دیپلم فنی و حرفه‌ای دوره چهار ساله (نظام قدیم) و یا دیپلم شاخه نظری نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ و نظام سالی-واحدی در رشته‌های امتحانی متناسب با نوع دیپلم خود در این مرحله شرکت کنند. متقاضیان دیپلم شاخه نظری نظام سالی-واحدی یا ترمی-واحدی لزوماً باید نسبت به ارائه مدرک پیش دانشگاهی اقدام کنند.

سخنگوی سازمان سنجش توضیح داد: دانش‌آموزان دارای دیپلم شاخه نظری می‌توانند در رشته‌های امتحانی متناسب با نوع دیپلم خود دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله از پذیرش شرکت کنند.

زرین آمیزی در پایان تاکید کرد: متقاضیان فارغ‌التحصیل شاخه نظری (ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم و معارف اسلامی) فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند.