پیروز حناچی شهردار تهران در آئین افتتاح ششمین مرحله ممیزی املاک شهر تهران که صبح امروز برگزار شد اظهار کرد: امروز کار بزرگی آغاز می‌شود و ممیزی املاک که در دوره‌های مختلف انجام می‌شد، ریشه آن به قانون عمران و نوسازی بازمی‌گردد.

وی ادامه داد: آخرین ممیزی تهران اواخر سال ۸۶ آغاز و در سال ۹۰ به پایان رسید، اما با توجه به سرعت تغییری که تهران نسبت به اواخر دهه ۸۰ داشته ، هر اقدامی که بخواهیم انجام دهیم به اطلاعات روز احتیاج داریم.

شهردار تهران با بیان اینکه ممیزی امسال خصیصه‌های زیادی دارد گفت: قرار است در این دوره از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی کمک بگیریم و به واسطه این کار نیرویی را به شهرداری اضافه نمی‌کنیم.

حناچی بیان کرد: مخاطبین اطلاعات تولیدی ما دستگاه‌های زیادی هستند و خروجی حاکمیتی از این برنامه خارج می‌شود. آن چه در این برنامه اهمیت دارد تکریم مالکانی است که جهت اخذ اطلاعات با آن‌ها  مواجه هستیم.

وی گفت: فردی که به عنوان مجری این کار انتخاب شده اشراف کاملی نسبت به موضوع دارد و ما آماده همکاری با او هستیم و باید کاری کنیم تا برنامه سریعتر به نتیجه برسد و هرچه به روز‌تر باشد طبیعتا فضا برای تصمیم گیری بهتر خواهد شد.

شهردار تهران با بیان اینکه این اقدام باید به گونه‌ای طراحی شود تا کار میدانی کمتری داشته باشیم گفت: باید کاری شود تا تغیرات بعدی در جای خود بنشیند. سال ۱۳۴۷ و زمان تدوین این قانون، فناوری وجود نداشت، اما امروز باید از فناوری‌ها استفاده کرد.

حناچی گفت: این امر در کیفیت شهر تاثیرگذار است و باید اطلاعات دقیق باشد و تمام اتفاقات شهر در سامانه‌های ما انجام شود البته این کار باید سال گذشته آغاز میشد، اما به دلیل شیوع کرونا تمام فعالیت شهرداری تهران تحت تاثیر این بیماری قرار گرفت و از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی میخواهم تا انجام این کار را فرصت شمارند.