حجت الله عبدالملکی معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد اظهار کرد: ۷ تیم، پهباد‌هایی را برای سم پاشی مزارع کشاورزی از شرکت‌های دانش بنیان تحویل گرفتند.

او با بیان اینکه این تیم‌ها در حال حاضر در استان‌ها فارس، خراسان رضوی و خوزستان هستند، گفت: این تیم‌ها در حال حاضر کار خود را آغاز کرده‌اند و فعالیشان به این ترتیب است که مالکان هر یک از این پهباد‌های غیر نظامی سه نفر هستند.

عبدالملکی افزود: به هر کدام از مالکان تیم‌ها ۸۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است و آن‌ها پهباد را ۲۴۰ میلیون تومان خریداری کرده اند همچنین تمامی این افراد از مددجویان کمیته امداد هستند.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد با بیان اینکه راهبران شغلی با همکاری اتحادیه پهباد‌های غیر نظامی کشور از این پهباد‌ها پشتیبانی می‌کنند و در بازاریابی فعالیت‌ها کمک می‌کنند، ادامه داد: عمده کار‌های این پهباد‌ها برای سم پاشی و کودپاشی مایع است و اصلی‌ترین فعالیتشان کار در مناطقی است که حرکت تراکتور در آن جا سخت است.

عبدالملکی بیان کرد: به لحاظ فاکتور‌های بهداشتی کیفیت محصولات را شدیدا بالا می‌برند. چرا که میزان سمی که مصرف می‌شود بسیار کم ومحدود‌تر است و سرعت کار این پهباد‌ها زیاد است.

او ادامه داد: برآورد این است که هر پهباد در سال تا ۵۰۰ میلیون تومان می‌تواند درآمد کسب کند و در فصول مختلف سال در مکان‌های مختلفی می‌توانند کار کنند.