جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران اظهار کرد: ساعت ۱۸:۰۰ یک مورد آتش سوزی گسترده در یک کارگاه تزییناتی خودرو در بزرگراه آزادگان -خیابان غفاری به سامانه ۱۲۵ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اطلاع داده شد.

وی ادامه داد: محل حادثه سوله‌ای حدودا ۴۰۰ متری بود که سه طبقه داشت، البته این محل خارج از حوزه استحفاظی آتش نشانی تهران است، اما سه ایستگاه آتش نشانی به همراه خودرو‌های پشتیبانی فوماتیک و تانکر آب به محل اعزام شدند.

وی گفت: این کارگاه تزیینات خودرو بیشتر در زمینه صندلی‌ها کار می‌کرد و چهار دستگاه خودرو آفرود در طبقه همکف و مقداری لوازم در محل وجود داشت. در دو طبقه بالایی هم مقدار بسیار زیادی صندلی وجود داشت.

وی ادامه داد: زمانی که نیرو‌ها به محل رسیدند هر سه طبقه کاملا شعله ور بود و شعله‌های آتش از سه طرف سوله به بیرون می‌زد. بیم تخریب شدن سقف سوله در اثر حرارت وجود داشت و هنوز هم امکان تخریب شدن بخشی از سقف وجود دارد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی بیان کرد: آتش نشانان عملیات را آغاز کردند و مشغول عملیات شدند که در مرحله اول از سرایت آتش به کارگاه‌های همجوار جلوگیری کردند و آتش را تحت کنترل درآوردند. تاکنون مورد مصدومیت و تلفات جانی نداشته و در حال حاضر آتش تقریبا خاموش شده و در واقع شعله زنی اولیه انجام شده است. نیرو‌ها با نفوذ به داخل در حال ایمن سازی محل هستند.
وی خاطر نشان کرد: مشخص است که این حادثه خسارت زیادی بر جای گذاشته است. پس از پایان عملیات محل تحویل عوامل انتظامی خواهد شد.