بابک معتقدی عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در آستانه برگزاری چهارمین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران، اظهار کرد: این وبینار ۱۶ بهمن سال جاری از ساعت ۱۹ تا ۲۱ با حضور اساتید و صاحب‌نظران برجسته برگزار می‌شود و شرکت کنندگان اطلاعات خود را درباره جراحی‌های پلاستیک به اشتراک می‌گذارند و جدیدترین دستاورد‌های علمی در این حوزه مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

او افزود: رینوپلاستی روش‌های مختلفی دارد و از جمله روش‌های نوین آن انجام جراحی‌های بینی بدون نیاز به بازسازی دریچه‌های تنفسی بینی است. در واقع در جراحی‌های معمولی دریچه تنفسی باز شده و پس از انجام جراحی، مجدد این دریچه‌های تنفسی بازسازی می‌شود.

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه داد: در انجام جراحی‌های بینی، با روشی که دریچه تنفسی بینی سالم بماند نتایج موثرتری در رفع انحراف و کجی بینی نیز خواهد داشت و عوارض جراحی بینی در این روش بسیار کمتر از روش‌های معمولی است.

معتقدی با اشاره به اینکه ایران یکی از کشور‌هایی است که آمار جراحی بینی در آن سرانه بالایی نسبت به جمعیت دارد، گفت: افرادی که تمایل به انجام جراحی بینی دارند حتماً باید به پزشکان متخصص و مربوطه مراجعه کنند و مراقب تبلیغات فریبنده در فضای مجازی مانند اینستاگرام باشند.

او تاکید کرد: سایت انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی، سایت سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت از جمله راهکار‌هایی است که افراد می‌توانند نسبت به دستیابی پزشکان حاذق جهت انجام جراحی اطلاع کسب کنند.