براساس قانون گاهی اوقات راهنمایی و رانندگی می‌تواند در صورت تخلف خودرو یا موتورسیکلت آن را توقیف کند، اما در مواردی دیگر پلیس راهنمایی و رانندگی حق ندارد خودرو را توقیف کرده و به پارکینگ ببرد.

مطابق با قانون تحت شرایط خاص خودرو به پارکینگ منتقل خواهد شد، در قانون آمده است اگر تصادف منجر به جراحت یا فوت باشد و جریمه یا خلافی به یک میلیون تومان رسیده باشد، در صورت نداشتن مدارک رانندگی بدون گواهینامه خودرو به پارکینگ منتقل می‌شود.

حرکات نمایشی مثل دور زدن درجا و تک چرخ، تجاوز از سرعت مجاز تا ۳۰ کیلومتر، سبقت غیر مجاز در راه‌های دو طرفه، عبور از چراغ قرمز، حرکت به طور مارپیچ، تجاوز به چپ از محور راه هم از جمله موارد انتقال خودرو هستند و اگر به صورت همزمان دو مورد از آن‌ها انجام شود خودرو یا موتورسیکلت به پارکینگ منتقل خواهد شد.

همچنین توقف در محل پارک ممنوع و توقف داخل پیاده رو هم منجر به انتقال خودرو به پارکینگ خواهد شد.

علاوه بر آن اگر موتورسیکلت در پیاده راه حرکت کند، به صورت عمدی صدای نابهنجار تولید کند، حمل بار غیر متعارف داشته باشد، حرکات نمایشی مارپیچ تک چرخ انجام دهد، از کلاه ایمنی استفاده نکند و در مسیر ویژه اتوبوسرانی حرکت کند، به مدت یک هفته و در صورت تکرار به مدت یک ماه توقیف خواهد شد.