علی اعطا سخنگوی شورای شهر تهران در صحن امروز شورای شهر درباره طرح سؤال از پیروز حناچی اظهار داشت: در ماه گذشته تذکری به حناچی له دلیل عدم رعایت اصول حقوقی در یکی از تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در سازمان سرمایه‌گذاری دادم اما با گذشت یک ماه هنوز هیچ پاسخی از سوی شهردار دریافت نکرده‌ام.

وی با بیان اینکه سرمایه‌گذاری به مبلغ 2 میلیون و 500 یورو در این تفاهم‌نامه پیش‌بینی شده و مقرر شده بود شرکت طرف قرارداد 5 هزار میلیارد تومان به صورت قرض‌الحسنه و به عنوان حسن نیت پرداخت کند، گفت: ابعاد این موضوع با گذشت یک ماه برای شورا مشخص نشده است.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: همچنین در ماه گذشته تذکر دیگر درباره استخدام دستیار مدیران شهرداری داشتم که هنوز در این زمینه هم پاسخی از سوی شهردار دریافت نکرده‌ام.

اعطا خاطرنشان کرد: همچنین درباره روزبازارهای شهر تهران تذکری به شهرداری داده و یا درباره وضعیت خانه نیما یوشیج سوال کرده‌ام که در همه این موارد هیچ پاسخی دریافت نکرده‌ام.

وی با اشاره به اینکه اگر در صحن تذکر بدهیم و پاسخی نگیریم قطعا از ظرفیت‌های قانونی خود استفاده خواهیم کرد گفت: در صورتی که پاسخ روشنی در مورد موارد و سؤالات مطرح شده داده نشود از پیروز حناچی شهردار تهران سؤال خواهم کرد.