بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی برای امروز در غالب مناطق کشور جوی آرام پیش بینی می‌شود، همچنین در شهر‌های صنعتی و پرجمعیت، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود. به تدریج از اوایل شب با ورود سامانه بارشی به غرب کشور ابرناکی و بارش باران و برف در کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی آغاز می‌شود.

گستره فعالیت این سامانه بارشی در روز جمعه، غرب، شمال غرب، مناطقی از جنوب غرب و دامنه‌های جنوبی البرز را فرا می‌گیرد. بارش در مناطق سردسیر و مرتفع به صورت برف و در مناطق جنوبی رگبار رعد و برق ، گاهی وزش باد شدید موقتی با احتمال تگرگ است. همچنین در جنوب آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، غرب کردستان، استان‌های کرمانشاه و ایلام، شمال لرستان و زنجان، بارش‌ها شدت خواهند یافت.  

شنبه در کل نیمه غربی کشور بارش وجود خواهد داشت؛ در شمال و شرق خوزستان، شمال بوشهر، خلیج فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، غرب کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال زنجان و در ارتفاعات البرز مرکزی، بارش از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

یکشنبه از فعالیت سامانه در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز کاسته شده و گستره فعالیت آن جنوب غرب، غرب، مرکز، شرق و شمال شرق خواهد بود. بارش در شمال فارس، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب چهارمحال و بختیاری و اصفهان شدت خواهد داشت.  دوشنبه نیز در شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی و کهگیلویه و بویراحمد احتمال بارش تگرگ وجود دارد.

امروز تا ظهر جمعه در استان‌های گیلان و اردبیل وزش باد شدید جنوبی سبب افزایش نسبی دما می‌شود. در بعد از ظهر شنبه و روز یکشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرقی کشور، وزش باد شدید و در برخی نقاط شرق و جنوب شرق کشور، گرد و خاک پیش بینی می‌شود. خلیج فارس نیز در روز‌های جمعه و شنبه مواج خواهد بود.

آسمان تهران امروز  قسمتی ابری همراه با غبار محلی پیش بینی می‌شود.