به گزارش افکارنیوز به نقل از ایسنا، ماموران کلانتری ۱۱۵ رازی در ۲۱ اردیبهشت سال جاری از طریق مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰، در جریان وقوع یک فقره قتل در خیابان شیخ محمدی قرار گرفتند که همزمان با اعلام خبر وقوع قتل به قاضی کشیک قتل و پلیس آگاهی، عوامل تجسس کلانتری به تحقیق از پسر مقتول پرداختند.

پسر مقتول در اظهارات خود به مأموران اعلام کرد که در حال بازگشت به خانه بودم که دیدم همسر سابق مادرم به نام محمدصادق. ت ۶۵ ساله با حالتی مضطرب و با عجله از خانه ما خارج شد که پس از ورود به خانه متوجه شدم مادرم به قتل رسیده است.

با توجه به شناسایی محمدصادق عوامل تجسس کلانتری با شناسایی محل سکونت و محل‌های تردد متهم، این محل‌ها را تحت مراقبت‌های خود قرار داده و دره‌مان روز وی را دستگیر کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستوربازپرس شعبه سوم ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران، پرونده برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با انتقال متهم به اداره دهم و آغاز تحقیقات از متهم، وی صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که هفت سال پیش من با مقتول آشنا شده و با یکدیگر ازدواج کردیم در چند سال اول هیچ مشکل خاصی بین من و مقتول وجود نداشت تا اینکه پس از گذشت مدتی،؟ مریم؟ متوجه شد که من علاوه بر وی، دارای همسر دائم و فرزند هستم از آن زمان به بعد اختلافات من و مریم آغاز شد و این اختلافات به قدری شدت پیدا کرد که مجبور شدیم تا از یکدیگر متارکه کنیم.

وی درباره انگیزه خود در ارتکاب جنایت به کارآگاهان گفت: زمانی که اختلافات من و مریم آغاز شد او به بهانه‌های مختلف از من پول می‌گرفت و تهدید می‌کرد که موضوع ازدواجمان را به خانواده‌ام خواهد گرفت این دریافت پول‌ها ادامه داشت. تا اینکه مدتی قبل نیز در حدود پنج میلیون تومان برای او طلا خریداری کرده بودم تا شاید او را قدری آرام کنم اما او هر بار و پس از گذشت تنها چند روز‌‌ همان رفتار قبل خودش را آغاز می‌کرد تا اینکه در روز حادثه و در حالی که برایش مقداری میوه خریده بودم، برای طرح این موضوع که دیگر به علت مشکلات مالی امکان پرداخت پول به وی را ندارم به خانه‌اش رفتم که پس از شنیدن این حرف از سوی من، مرا به خیانت متهم کرد و بار دیگر درگیری آغاز شد که در یک لحظه متوجه نشدم که چگونه با وسیله چوبی که روی میز بود، ضربه‌ای را به پشت سرش وارد کردم پس از زمین افتادن؟ مریم؟، بلافاصله به داخل آشپزخانه آمده و پس از برداشتن چاقو، چندین ضربه به او زده و چاقو را نیز در داخل آشپزخانه‌‌ رها کردم و حتی پس از آن سیم جاربرقی را به دور گردن مریم انداخته و آنقدر فشار دادم تا مطمئن شدم که او دیگر نفس نمی‌کشد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ کارآگاه آریا حاجیزاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت برای متهم صادر و به دستور مقام قضایی، متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی و بازسازی صحنه جنایت در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.